Denizli'de kısa metrajlı film

Türkiye'nin En Temizli Kenti Ödülü ile ödüllendirilen Denizli Belediyesi'nin çevre sağlığı konusunda toplumsal duyarlılığı artırmak amacı ile destek olduğu Annemin Ardından isimli kısa metrajlı filmin çekimlerine başlandı

27 Haziran 2013 Perşembe 1: 0
Denizli'de kısa metrajlı film
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2012 yılında Türkiye'nin En Temizli Kenti Ödülü ile ödüllendirilen Denizli Belediyesi'nin çevre sağlığı konusunda toplumsal duyarlılığı artırmak amacı ile destek verdiği "Annemin Ardından" isimli kısa metrajlı filmin çekimlerine başlandı.

Yönetmenliğini Sadullah Şentürk'ün yaptığı kısa filmin bir bölümü için Cumhuriyet Parkı yanında kurulan film setinde çekimler yapıldı. Bulvar üzerinde kurulan film seti vatandaşların da dikkatini çekti.

Senaryosu Esra Çengel tarafından kaleme alınan,  görüntü yönetmenliğini Ali Özel'in yaptığı filmde tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Mehmet Çepiç, Betül Çongal, Nevbahar Hakverdi, Serdar Sevtekin, Zeynep Buse Kale rol alıyor.

Yönetmen Sadullah Şentürk, Gazi Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen çekim öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, çevre konusu olunca filme katkı koymak için çaba gösterdiklerini belirtti. Çekimlerin farklı mekanlarda sürdürüleceğini bildiren Şentürk, kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini aktararak, filmin kısa film yarışmalarına gireceğini kaydetti. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »