23 Şubat 2019, Cumartesi

Destici'den ittifak açıklaması

BBP Genel Başkanı Destici, AKP ile MHP'nin ittifak çalışmalarıyla ilgili olarak, "BBP, ittifakın yanındadır. Görüşmelerimiz olumlu bir şekilde seyretmektedir. İnşallah BBP de bu ittifakın içinde yer alacaktır" dedi.

21 Şubat 2018 Çarşamba 17:36
Destici'den ittifak açıklaması
Partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, AKP-MHP Milli Mutabakat Komisyonu'nun çalışmalarına değinen Destici, seçim ittifaklarının yasal hale getirilmesini başından beri dile getirdiklerini söyledi.

Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde gündeme ilişkin her şeyi konuştuklarını belirterek, Erdoğan'ın ittifak konusunda çok samimi olduğunu ifade etti.

Destici, gazetecilerin, "BBP bu ittifakın içerisinde hangi formülle yer alacak?" sorusu üzerine, buna partinin yetkili kurullarının karar vereceğini söyledi.

"AKP-MHP ittifakına nasıl bir çerçevede dahil olacaksınız?" sorusu üzerine de Destici, seçim ittifakına ilişkin üç formül olduğunu belirterek, "Bunlardan hangisiyle gireceğimize ittifakın içinde olan diğer siyasi partilerimizle de görüşerek, istişare ederek hep birlikte karar vereceğiz" dedi.

'TAVŞAN DAĞI AŞAR SEN DE ARKASINDAN BAKARSIN'
"AKP listelerine isim vermeniz söz konusu mu?" sorusuna Destici, ittifakla ilgili görüşmelerin, çalışmaların problemsiz, olumlu bir şekilde devam ettiği yanıtını verdi.

BBP'nin bu ittifakı çok değerli bulduğunu ve önemsediğini vurgulayan Destici, "BBP ittifakın yanındadır. İnşallah görüşmelerimiz olumlu bir şekilde seyretmektedir. BBP de bu ittifakın içinde yer alacaktır" diye konuştu.

İttifak yapan partilere özellikle MHP ve AKP'ye yönelik bir karalama ve suçlama kampanyası olduğunu belirten Destici, "Bu bir uzlaşma işidir. Burada olumlu anlamda ne kadar katkı sağlarsanız, memleketinize, milletinize o kadar hizmet etmiş olursunuz. 'Tukaka' diyerek bu işlerden sonuç alınmaz. 'Tukaka' diyenlerin de işine yaramaz. Tavşan dağı aşar sen de arkasından bakarsın" dedi.

Destici, ittifakın toplam oyu barajı geçtiği anda ittifaka katılan bütün partilerin barajı geçmiş olacağını ifade ederek, aynısının Hazine yardımı için de uygulanmasını arzu ettiklerini kaydetti.

'GÖNÜL İTTİFAKI OLACAK'
"Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile ittifak konusunda nasıl bir mesajlaşmanız oldu?" sorusunu Destici, Saadet Partisi'nin de bu ittifakın içinde yer almasını ciddi anlamda arzu ettiklerini söyleyerek yanıt verdi.

Destici, "Önerdim. Her fırsatta öneriyorum. Daha zamanımız var. İnşallah Saadet Partimiz de bu ittifaka katılır ve ittifak bu şekilde tamamlanmış olur" ifadelerini kullandı.

"Yerel seçimlerde bir ittifak söz konusu olacak mı?" sorusuna Destici, "Orada gönül ittifakı olacak" karşılığını verdi.
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »