23 Temmuz 2018, Pazartesi

Devlet Bahçeli: Başbakan artık Türkmenlerin sesini işitsin

Irak'ta düzenlenen intihar saldırısında öldürülen Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Ali Haşim Muhtaroğlu ile birlikte 12 kişinin yaşamını yitirmesine tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Başbakan Erdoğan'ın artık Türkmenlerin sesini işitmesini istedi.

26 Haziran 2013 Çarşamba 7: 0
Devlet Bahçeli: Başbakan artık Türkmenlerin sesini işitsin
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak'ın Selahaddin kentinin Tuzhurmatu ilçesinde düzenlenen intihar saldırısında aralarında Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Ali Haşim Muratoğlu'nun da olduğu 13 kişinin yaşamını yitirmesi ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Saldırıyı nefretle lanetlediğini söyleyen Devlet Bahçeli, “2006 yılından bu tarafa Türkmenlerle görüşmeyen Başbakan'ın, artık soydaşlarımızın sesini işitmesi ve bu kapsamda gereken tedbirleri alması elzemdir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin yazılı açıklaması şöyle; 

"Dün, Irak'ın Selahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde gerçekleştirilen hunhar terör saldırısında; Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Sayın Ali Haşim Muhtaroğlu ile Selahaddin Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Koca başta olmak üzere, çok sayıda kişi hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır. Soydaşlarımıza yapılan kanlı saldırıyı nefretle lanetliyorum. 

Şurasını üzüntüyle ifade etmek isterim ki, Türkmenlere yönelik tehditlerin ve tedhişlerin boyutu gittikçe ağırlaşmaktadır. Türkmeneli şiddet, zulüm ve suikast ablukasına alınmıştır. Başbakan Erdoğan'ın kardeşi Barzani, Irak'ın üç büyük varlığından biri olan Türkmenlerin mahvına neden olacak provokasyonları ara vermeden sürdürmektedir.Türkmenlerin acısını duymak, çağrısına kulak vermek ve beklentilerini önemsemek AKP hükümetinin ihmal edilemez görevleri arasındadır.

2006 yılından bu tarafa Türkmenlerle görüşmeyen Başbakan'ın, artık soydaşlarımızın sesini işitmesi ve bu kapsamda gereken tedbirleri alması elzemdir.'
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »