Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanını istifaya çağırdı

Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında PKK'ya lanet ederek, Genelkurmay başkanını istifaya çağırdı.

10 Haziran 2014 Salı 7: 0
Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanını istifaya çağırdı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Bahçeli, Diyarbakır 2. Hava Kuvveti Komutanlığı garnizon sahası içinde indirilen Türk Bayrağı ile ilgili açıklama yaparak, "Omzu yıldızdan görülmeyen 'zevat' bu gelişmelerden hiç mi utanmadı? Acaba istifa edecek kadar onurlu olmayı becerebilecek mi?" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

-Aşırı yağışlar günlük hayata olumsuz yansımaktadır. Çiftçilerimiz doludan, yağıştan dolayı mağdur olmuştur. Çiftçilerimizi zor günler beklemektedir. Hükümet çiftçilerimize yardım eli uzatmalıdır. Afetlerden zarar gören çiftçilerimizin borçlarının ertelenmesi faydalı olsa da geçici bir çözümdür. Doğal afetten dolayı borçlarını ödeyemeyen çiftçilere faiz bindirilmektedir. Başbakan'ın villasında eritemediği milyarlar çiftçilerimizin boğazından kesilmiştir. Yatak odalarından çıkan servetler çiftçi kardeşlerimin sofrasından çalınmıştır. Beklentim hükümetin çiftçilerin hakkını mazeretsiz vermesidir. MHP çiftçilerimizin sesi olmaya devam edecektir.

- Türkiye bir cinnet geçiriyor. Öyle ki bu cinnet akademik kadrolara da sıçradı. Öğretim üyeleri birbirlerini bıçaklamaktadır. Kadına şiddet devam etmektedir. Umarız toplumumuz bu kaostan kurtulur.

-Bu arada TÜBİTAK başbakan ve eski bakanlarının ses kayıtlarının montaj olduğu açıkladı. TÜBİTAK sadece bilime değil Türkiye'ye yazık etmiştir. TÜBİTAK'ta bu kadar aciz bu kadar ucuz bir kurum olduktan sonra vay halimize demek gerekir. Başbakan parlak zekalı oğluyla yaptığı konuşmayı montaj diye hakkındaki iddiaları reddetmiştir. Başbakan, Bakara makara diyen rüşvetçi bakanının gazeteci arkadaşıyla yaptığı konuşmayı reddetti; fakat gazeteci arkadaşı çıkıp özür diledi.

-Türk milleti sonu ve sonucu kanlı olacak bir dönemin içindedir. Başbakan Türkiye'nin saygınlığını yok etmiştir. Bölücüler her yerde kan dökmektedir. Kazım Karabekir'in ismi silinmeye çalışılıyor. AKP yol açmış siyasi bölücüler bu yoldan yürümüştür. Ermeni çetelerine fırsat vermeyen kahraman komutanımız hafızlardan silinmeyecektir.

- Başbakan çözüm dedikçe PKK Türkiye'yi çözmeye başlamıştır. Geçmişten bugüne kadar çözüm süreci isimli çözülme devam etmektedir. Başbakan yalancılıkta ve münafıklıkta tavan yapmıştır. Hatta daha ileri gitmiş Cudi'de çiçek toplamaktan, Dicle'de piknik yapmaktan söz etmiştir. Piknik yapmaya gidenler neye uğradıklarını şaşırmıştır. Başbakan çiçekle, böcekle uğraşırken PKK her yere yılan doldurmuştur. PKK insaf nedir bilmeden dağa adam çıkarmıştır. Anaların inim inim ağladığı bir ülkede ilerlemeden söz edilemez. Çözüm sürecinin tek kazananı PKK olmuştur. Analar ağlamasın tezi çürümüştür. Hükümet sözcüsü "Sayın Öcalan demek suç olmaktan çıktı." demiştir. Başbakan ve hükümetinin getirdiği tablo budur. Teröristler ülkemizi yakıp yıkmaktadır. Özellikle Van'ın Çatak İlçesi'nde görüldüğü gibi PKK tabela asmaktadır. Bunu en hayasız örneği bağımsızlığımızın simgesi al yıldızlı Bayrağımız göklerden çekilmektedir. Bayrağımız şerefsizce indirilmiştir.

-17-25 Erdoğan soruyorum sana bunlarla ilgili kayda değer bir açıklama yaptın mı? Oturduğun yerden bayraksızlara, vatansızlara, hainlere oturduğun yerden sempatimi duyuyorsun. 2'nci Hava komutanlığında hiç mi vatan sever bir asker çıkıp da o şerefsize günün göstermedi. Neredeydi o kadar askerler, uçaklar? Bayrağını muhafaza edemeyenler milli güvenliğimizi nasıl korur?

-Omzu yıldızdan görülmeyen 'zevat' bu gelişmelerden hiç mi utanmadı? Ordu komutanı ve Genelkurmay Başkanı istifa etmeyi becerebilecekler mi? Genelkurmay Başkanının yaptığı açıklamada özrü kabahatinden büyüktür. "Bayrağımızın indirilemeyeceği kamuoyuna duyurulur." demiştir,  Sayın Paşa geçiniz bunları siz Başbakan'ın peşinden giderken vatan, namus, şeref gidiyor farkında mısınız? Bayrağı indiren o şerefsizin alnının çatından vurulması haktır, helaldir. Şunu biliniz ki bayrak iniyorsa işgal var demektir. Ey 17-25 rumuzlu, Ey Oslo, İmralı hayranı senin çözümün bu mudur? Batsın senin çözümün, yerin dibine geçsin senin barış çözümün.

-Mehmetçik koğuşlara kapatılmıştır. Geçmişte Ermeni çeteleri ne yapmışsa aynısı bugün belirli aralıklarla yapılmaktadır. Aman PKK incinmesin diye vatanın kalbine nişan alınmıştır. AKP polisin ve askeri başına müzakere çuvalı geçirmiştir. Artık tehlikeyi görün ve tavır alın. Ve Allah için vatan düşmanlarıyla el ele veren Başbakan'a cumhurbaşkanı olamayacağını bildirin. Terör Türkiye'nin her yerine yayılmıştır. Bugünkü şartlarla diyebiliriz ki PKK bakanlar kurulundadır. Hala İmralı'da bakanlar düzeyinde görüşmeler yapılması ülkemize küfürdür. Başbakan sözüm ona Türkiye'nin kilidini PKK çilingiriyle açmaya çalışmıştır. Başbakan'ın açmaya çalıştığı kardeşliğin, birlik ve beraberliğimizin kilididir. PKK çalıştayına katılan bakanlardan biri yeni bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını söyleyerek PKK'ya yeni bir umut vermiştir. Hükümetteki PKKlılardan biri olan bu şahıs cani başının hücre arkadaşı olmalı kaybettiği hüviyetini orada bulmalıdır. Yıkımdan sorumlu Başbakan Yardımcısı gönüllü bir PKK havarisi olduğunu göstermiştir. "Devletin kurumlarını birbirleriyle hesaplaştırdık" demiştir, ben de diyorum ki sen önce kendinle hesaplaş.

-Başbakan artık doğruları çarpıtamayacaktır. Çünkü cambaz ipten düşmüş, boya dökülmüştür. Başbakan Erdoğan cumhurbaşkanı olmak için İmralı'ya, Başkanlık sistemi için PKK'ya yanaşmıştır. Özetle şunu demek istiyor: Al Güneydoğu'yu ver Çankaya'yı, al şerefi ver şerefsizliği...

-AKP 206 yılından beri PKK'yla harıl harıl görüşmektedir. Kısaca Mehmetçik ölürken Başbakan PKK'yla yanak yanağa vermişlerdir. Buradan söylüyorum ki Türk milliyetçiliği Türk milletinin yegane kurtuluşudur. PKK bebek öldüren kanlı bir terör örgütüdür. Türk bayrağına el uzatan şerefsizler Kürt kökenli kardeşlerimizin lideri olamaz. Bizim kaybedecek devletimiz, sararıp solacak bayrağımız yoktur. Türk milleti diri ve ayaktadır. 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »