Devlet Bahçeli: Hükümet Adanalılardan özür dilemeli

MHP lideri Bahçeli, Adana Valisi Avni Coş için 'zavallı' ifadesini kullanıp, hükümetin Adanalılardan özür dilemesini istedi.

12 Kasım 2013 Salı 7: 0
Devlet Bahçeli: Hükümet Adanalılardan özür dilemeli
Partisinin Grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana Valisi Avni Coş'a "zavallı" yakıştırmasını yaparak, ''Kalabalıkların üstüne hakaretle ağza alınmayacak galiz ifadelerle yürüyen bir devlet görevlisine Adana müstehak değildir ve olmamalıdır. Başbakan Erdoğan hükümeti Adanalılar'dan özür dilemelidir'' dedi.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

ADANA VALİSİ'NİN SÖZLERİ


"Başbakan hakaret çıtasını yükselttikçe partisinin il başkanı gibi davranan bazı zavallı valiler de durumdan vazife çıkarmışlardır. Kraldan fazla kralcı bürokratlar vatandaşa baskıda ölçüyü aşmışlardır. Adana’da yaşananları üçüncü dünya ülkelerinde bile nadiren rastlanmaktadır."

''MECZUP GİBİ TERÖR ESTİRMİŞTİR''


"AKP Valisi sanki sokak kabadayıları gibi sanki ona buna sataşmak, çatmak ve kavga çıkarmak için fırsat kollayan bir meczup gibi terör estirmiştir. Kalabalıkların üstüne hakaretle ağza alınmayacak galiz ifadelerle yürüyen bir devlet görevlisine Adana müstehak değildir ve olmamalıdır. Başbakan Erdoğan hükümeti Adanalılar'dan özür dilemelidir."

ÖĞRENCİ EVİ TARTIŞMASI


"Başbakan Erdoğan yardımcısını deyim yerindeyse kum torbasına çevirmiştir. Başbakan Erdoğan bal gibi bir gün söylediklerini ertesi gün inkar eden bir siyaset cambazıdır."

''IMF'YE BORÇ VERECEĞİNE GENÇLERİMİZE YURT İMKANI SAĞLA''


"Başbakan Erdoğan, yurtta kalmayan ya da kalamayan tüm üniversite öğrencilerini zan altında bırakmış bunlara da zımmen aba altından sopa göstermiştir. Erdoğan gençliğe ayar vermeye, ahlak öğretmeye kalkmış, öğrenci evleriyle ilgili gerekli tedbirlerin alınacağını peşinen açıklamıştır.

Yurtta kalamayan milyonlarca evladımız ne yapacak? Kabul edilmelidir ki öğrencilere barınmak yerleri temin etmek hükümetin en öncelikli görevi. Başbakan gençlerimizi kaderine terk etmiştir. IMF'ye borç vereceğini söyleyen Başbakan gençlerimize yurt imkanı sağlamamıştır."

''TÜRK GENÇLERİ AHLAKLI VE ŞUURLUDUR''


"Eğer mümkünse öğrencilerimiz cemaat evlerini tercih etmektedir. Yoksa terör örgütlerine militan devşiren evlerle öğrenci evlerini mi karıştırmaktadır? Türk gençliği ahlaklı ve şuurludur. Başbakan 20. maddeyi çiğnemiştir. Başbakan yerli yabancı gazetecilere bile ateş püskürmüştür. Zira Başbakan dayatmacı arkadaşlarına bile vefasız ve peşin hükümlüdür."

''BAŞBAKAN ÖĞRENCİLERDEN VE AİLELERİNDEN ÖZÜR DİLEMELİ''


"Karma eğitime karşı çıkan AKP'lilere gün doğmuştur. Başbakan Erdoğan yurt yapmıştır da öğrencilerimiz mi bundan istifade etmemiştir? Zinayı suç olmaktan çıkaran kimdir? 2004 yılında bir kanalda zina ile ilgili alan razı veren razı sözleriyle zinayı masumlaştıran çıban başı kim? Başbakan masum öğrencilerimizden ve ailelerinden özür dilemeli. Başbakan kendi ahlakını düzeltmeli ve af dilemelidir."

BARZANİ'NİN DİYARBAKIR ZİYARETİ


"Barzani'nin Başbakan tarafından karşılanması vahim sonuçlara yol açar. Başbakan Erdoğan Barzani'nin ayağına gidecek Kürdistan için umut mu verecek? Barzani'ye ne söyleyecek? Ankara'nın emanetlerine darbe vurmak demek olan bu görüşme bölücü emelleri yüreklendirecektir. Başbakan peşmerge ile Diyarbakır'da kesinlikle görüşmemelidir.

Sapla saman iyice karışmıştır. Taraf ve failleri belli olan psikolojik haberakatın özünde tercihleri değiştirmek hedef olarak belirlenmiştir. Türk milleti acı ve çileden çıkarıcı bir operasyona maruz bırakılmıştır. Bölücülüğe karşı çıkıyorsanız anaların ağlamasını istiyorsunuz demektir! Başbakan Erdoğan'ın şiddet diline muhalifseniz demokrasiye aykırı davranıyorsunuz demektir! Başbakan Erdoğan her haklı eleştiriyi püskürtmeye gayret etmiştir.

Bu kafa yapısına göre yandaş olmayan herkes karşı kutuptadır ve başı ezilmelidir. AKP'den memnun olmayan kim varsa faiz lobisinin kontrol ve kışkırtması altındadır. Andımız'ı okumanın adı ilkelliktir! Fakat İmralı canisi ile pazarlık yapmak umuttur! Tarihteki tüm diktatörlerin müşterek anlayışı Başbakan'da buluşmuş ve birleşmiştir. Bu zihniyet aynen pimi çekilmiş bombaya dönüşmüştür. Türk milleti Başbakan Erdoğan'a oğluna 6. gemiyi alsın diye yetki bahşetmemiştir.''
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »