23 Haziran 2018, Cumartesi

Devlet Bahçeli'den Başbakan'a sert sözler

MHP lideri Devlet Bahçeli Başbakan Erdoğan'a IŞİD hakkında yüklenerek iradeni kime ipotek ettirdin'' dedi.

17 Haziran 2014 Salı 18: 2
Devlet Bahçeli'den Başbakan'a sert sözler
MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirerek, Başbakan Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

- AKP'nin dış politikası sınırlarımıza canavarları doldurmuştur. AKP'nin düne kadar biberonla beslediği IŞİD bugün ona dirsek çevirmiştir. IŞİD aynı zamanda Türkiye'ye saldırmıştır. Bayrağımızı indirmiştir. Sayın Erdoğan sana diyorum iradeni kime ipotek ettirdin, siyasetini kime peşkeş çektirdin. Hayret ediyoruz ki dünyayı kurtarma tantanası altında villayı paralarla dolduran Erdoğan'dan IŞİD'e hiçbir tepki gelmemiştir. Ne varki Erdoğan muhalefete nasıl çamur atarım derdindedir. Şu vaziyete bakınız ki IŞİD Türkiye'ye kafa tutmaktadır. Başbakan sindiğin delikten çık. İşte fırsat sana... Türkmenlerin feryadına üç maymunu oynama. Biz Başbakan'a korkmaması gerektiğini söyledik. Yanında olacağımızı söyledik. Başbakan ise bize bir şeyden anlamadığımızı söyledi. Biz Türk Devleti'nin gücünü göster, ürkme diyoruz. O bize "Onların sırtında yumurta küfesi yok. Rahatlar..." diyor. Başbakan sünepe bir siyasetçi gibi davranmıştır. Ortadoğu'da aman dilenerek hiçbir yere varılamaz. Başbakan madem diplomasiye inanıyordu katillerin elinden neden tutmuştur. Başbakan'ın sicili katrana dönmüştür. Başbakan terörist gördüğü zaman hemen masa kurmaktadır. Başbakan ve bazı hükümet üyeleri, rehinelerin rahat olduğunu söylemiştir. Bu sözlerin neresinden tutalım neresine itibar edelim. Bu zevat bize ne anlatmaya çalışmaktadır. Başbakan ve hükümeti bizimle alay mı etmektedir? Yakın vadede IŞİD rehineleri serbest bırakacaktır. Çünkü başka çaresi yoktur. Geleneksel bekle gör politikası iflas etmiştir. Biz insanlığın ve bölge halkının vicdanı olmaya devam edeceğiz. Zulme karşı "Yeter, dur!" demek bizim insanlığımızdır. Yalandan kimse ölmez belki; ama iktidar biter ve insan içine çıkacak yüzü kalmaz. IŞİD sadece maşadır.

- Soydaşlarımız Barzani Peşmegesiyle IŞİD arasında sıkışmıştır. Sayın Başbakan söyler misin bize Türkmen kızlarının ismi Esma, erkeklerinin ismi Mursi olmadığı için mi duyarsızsın bu kadar? Türk milleti bu oyunu bozmalıdır. Dost ve kardeş ülke Irak'ın toprak bütünlüğüne sahip çıkılmalıdır. Türkmenlere yardım edilmelidir. Türk askeri bunun için vardır. 

- Türk milleti ilk defa cumhurbaşkanını doğrudan seçecektir. Bize göre cumhurbaşkanının toplumun her kesimine hitap etmesi önemlidir. Çatışma kültüründen beslenen aktörlerin cumhurbaşkanlığı seçimine gölge düşürmesi engellenmelidir. Partimizin dünden bugüne cumhurbaşkanının kucaklayıcı olmasını savunmuştur. Cumhurbaşkanı her kesime seslensin dedik. Bunun için siyasilerin, STK'ların fikirlerini aldık. Sonuçta bu çabalarımız meyvesini vermiştir. Dün CHP Genel Başkanı bir teklifle gelmiştir. MHP olarak bu öneriye sıcak baktık ve adayımız olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu seçtik. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığı milletimizin eseridir. Öncelikle bu bilgili saygın ismin milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Sayın İhsanoğlu son derece mütevazi, yetişmiş ve donanımlı bir değerimizdir. Sayın İhsanoğlu'nun siyasetle hiçbir organik bağının olmaması hepimizin malumudur. Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığının bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »