Devlet Bahçeli'den İsrail açıklaması

MHP lideri Bahçeli, IŞİD'in Irak'ta İsrail'in de Filistin'deki zulmüne tepki göstererek, "IŞİD'e gelince dilini yutanlar, İsrail'e gelince lafta atıp tutuyor." dedi.

16 Temmuz 2014 Çarşamba 6:26
Devlet Bahçeli'den İsrail açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, IŞİD'in Irak'ta İsrail'in ise Filistin'de uyguladığı zulme tepki göstererek, "IŞİD'e gelince dilini yutanlar, İsrail'e gelince lafta atıp tutuyor, fakat bu bayatlamış malın alıcısı da artık bulunmuyor. İçimizi yakmak için kuyruğa girenler Kahramanmaraş'ta, Adana'da, Gaziantep'te Suriyeli mültecilerle vatandaşlarımızın arasını açıyor. Aman dikkat edelim, tehlike hakikaten de kapımıza dayanmıştır. Suriyelileri hesapsız, plansız ve kontrolsüzce yurt sathına dağıtanlar sahnelenmesi an meselesi olan vahim oyunu görmelidir." değerlendirmesinde bulundu.

BAHÇELİ, TWITTER ÜZERİNDEN PAYLAŞIM YAPTI

MHP lideri Bahçeli Twitter hesabı üzerinden takipçilerine bazı paylaşımlarda bulundu. Mübarek Ramazan ayının manevi görkemiyle, maneviyatlarını bereketlendiren eşsiz nimetleriyle müşerref olmayı sürdürdüklerini kaydeden Bahçeli, "Günler uzun, havalar sıcak olsa da rahmet çeşmesinden kana kana içmeyi mükafatların en güzeliyle taltif edilmeyi diliyor ve huzura koşuyoruz Sabırla, duayla, dostlukla, kardeşlikle, paylaşmanın ve karşılıklı yardımlaşmanın nurlu sofrasında halka halka diziliyoruz. İftardaki ilk yudumumuzda, şu an çöl şartlarında yaşayan ve içecek bir bardak suya hasret binlerce Türkmen kardeşimizi görüyoruz. Birileri altın bilezik demeye devam etsin; biz evsiz barksız Kerküklü minicik Ayşe'yi, aç susuz Musullu Hüseyin'i düşünüyoruz. Etrafımızda ne çok kan akıyor, ne çok dram yaşanıyor, ne çok gözyaşı yere düşüp Ortadoğu'nun kadim topraklarına karışıyor" dedi.

"ACI OLAN 'ADAM'IM DİYE ORTALIKTA GEZMESİDİR"

Gazze'de ölüm üstüne ölüm olduğunu kaydeden Bahçeli, "Türkmeneli'ne bakın vahşetin her türü var, Suriye'ye bakın şiddetin en koyusu var. Bir yanda IŞİD terör çetesi cami yıkarken, diğer yanda İsrail haydut devlet olma yolunda hızla ilerliyor ve camilere füze yağdırıyor. Bir yanda IŞİD denen karanlık şebeke insan kesiyor, diğer yanda İsrail 3 yaşındaki Filistinli Mueyyid'i mezara sokuyor. Hz. Yunus'un kabri yıkılıyor, Kâbe yıkılmakla tehdit ediliyor, erenlerin evliyaların kabirleri iblis piyadelerince saldırıya uğruyor" ifadelerini kullandı.

IŞİD ve İsrail'in zulmünü kınadığını ve zalimlerin topluca hesap vereceği günlerin yakın olduğuna inandığını kaydeden Bahçeli şu ifadeleri kulandı:

"ADAMIM DİYE ORTALIKTA GEZİNENLER"

"Daha acısı bunlardan "Müslümansanız, inanıyorsanız' sözleriyle acizce yardım dilenenlerin "Adam'ım diye ortalıkta gezmesidir. Türkiye'nin dibine can pazarı kurulmuş durumda. Gerçekten de Müslümanların ufku kandan kıpkırmızı kesilmiş halde. Kulağı tıkalı, dili mühürlü, kalbi hacizli olanlar sadece konuşuyor, sadece tantana yapıyor, sadece gürültü kirliliğine neden oluyor. IŞİD'e gelince dilini yutanlar, İsrail'e gelince lafta atıp tutuyor, fakat bu bayatlamış malın alıcısı da artık bulunmuyor. İçimizi yakmak için kuyruğa girenler Kahramanmaraş'ta, Adana'da, Gaziantep'te Suriyeli mültecilerle vatandaşlarımızın arasını açıyor. Aman dikkat edelim, tehlike hakikaten de kapımıza dayanmıştır. Suriyelileri hesapsız, plansız ve kontrolsüzce yurt sathına dağıtanlar sahnelenmesi an meselesi olan vahim oyunu görmelidir.

"CAMİ KUNDAKLAYANLAR HEPİMİZİ HEDEF ALMIŞTIR"

Geçtiğimiz günlerde, İstanbul Esenyurt'ta Cami kundaklayanlar yalnızca Ehlibeyt aşığı Caferi kardeşlerimi değil, hepimizi hedef almışlardır. Dikkat ediniz; sosyal dokumuz zedeleniyor, milli bünyemiz yabancı nakillerle hasar alıyor, sarsılıyor, sancılanıyor. İnşallah kara taassup kaybedecek, inşallah Mescid-i Dırar'ın elebaşları çökecek, inşallah hak batıla her zaman olduğu gibi üstün gelecek. Odunun yaprağı olmaz, mazlumun ahu yerde kalmaz, yalanın sonu gelmez, yanlış ve yozlaşmış kişiliklerin akıbeti de iyi olmaz."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »