26 Mayıs 2018, Cumartesi

Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP lideri partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

13 Mayıs 2014 Salı 7: 0
Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı konuşmada gündemi değerlendirerek, Başbakan Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi. Bahçeli ayrıca Ortak Çatı Adayı formülüne gelen eleştirilere cevap verdi.

Danıştay töreninde Başbakan Erdoğan ve TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun tartışmasına da değinen Bahçeli, bunun bir mizansen olduğunu, devlet ahlakının yerlere serildiğini belirtti.

Feyzioğlu'nun konuşmasının kışkırtıcı olduğunu belirten Bahçeli, bu tür kutlamaların siyasete ayar verme yeri olmadığını vurguladı.

Bahçeli ayrıca "Başbakan'ın çıkışına One minute demek için engelli olmak gerekir" dedi. 

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

-Çiftçilerimiz borç içindedir. Bu zulmü çiftçilerimize reva görenler elbet layığını bulacaktır. Çiftçi kayıt sistemindeki aksaklıklar çiftçilerimizi zor durumda bırakmıştır. Bu olacak şey değildir. Türk çiftçisi nasıl geçineceğiz diye düşünmektedir. Başbakan çiftçiyi seçim zamanlarında hatırlamaktadır. Yaşanan kuraklık çiftçilerimizi olumsuz yönde etkilemiştir. Başbakan çiftçilerimizin yardımına koşmalıdır. Suriye'den gelen sığınmacılara oluk oluk para akıtan Başbakan çiftçilerimizi de görmelidir. Parti olarak çiftçilerimizin her zaman arkasındayız. Tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Çiftçiler Gününü  kutluyorum. 

-Demokrasi tahammül sistemidir. Sabrın olmadığı bir yerde demokrasi gelişmeyecektir. Tahammülsüz yöneticilerde demokrasi anlayışı görülmez. Türkiye çoktandır antidemokratik bir iktidar tarafından yönetilmektedir. Başbakan herkesle kavgalı ve hasımdır. Danıştay'ın 146. yıl dönümünde yaşanan devlet ahlakının yerlere serildiği olay bunun en açık örneğidir. TBB başkanıyla Başbakanın  tartışması kabul edilemez. Başbakanla TBB Başkanı arasında geçen tartışma pek çok açıdan sorgulanmaya açıktır. Törenin ilk saatlerinde bu ikili birbirlerine gülücükler atmıştır. Önceden de aralarının iyi olduğunun örneklerini biliyoruz. Daha sonra neden böyle olduğunu doğrusu anlamadık. TBB Başkanı yaptığı konuşmayla Başbakanın damarına basmıştır. TBB Başkanı konuşmasını uzun tutmuş, kendisine ayrılan süreyi istismar etmiştir. Kutlama yerleri siyasete ayar verme yeri değildir. TBB Başkanının konuşması kışkırtıcıdır. AYM Başkanın konuşmasına TBB Başkanının konuşması da eklenince Başbakan öfke patlaması yaşamıştır. AYM'de sarsılan prestijini toplamaya çalışmıştır. Baro Başkanı çalmış Başbakan oynamıştır. Başbakanın, TBB Başkanının konuşmasını bitirmesine az bir süre kala ortalığı velveleye vermesi önceden planlanmış bir oyundur. Bu olay kesinlikle skandaldır. Başbakanın sağ duyuyla dinlemesi gerekirdi. Bunu direk kendisine söylemeli ya da yalaka medya tarafından iletmeliydi. Başbakan sinirlerini kontrol ettirmelidir, gerekirse istirahate çekilmelidir.

Bizi daha da düşündüren devlet erkanını oyuncağa çevirmesidir. Eğer Cumhurbaşkanı oradaysa herkes ona göre davranmalıdır. Cumhurbaşkanını el hareketleriyle dışarıya çağırması saygısızlıktır. Cumhurbaşkanının önünde yürüyüp gitmesi tam bir utançtır. Başbakan Baro Başkanıyla sürtüşmüşse Sayın Gül neden buna alet olmuştur? Cumhurbaşkanlığı onun bunun arkasından sürüklenecek kadar edilgen bir makam mıdır? Bu mizanseni (...) Sabah gazetesi "one minute", Habertürk "Danıştay'da one minute" Yeni Şafak gazetesi "Edepsizlik" diye verdi. Danıştay'daki rezilliğe "One Minute" demek için insanın engelli olması gerekir.

-Sanki Türkiye Başbakanın kupon arazisidir. Cumhurbaşkanı olamayacağını şimdiden anlayan şahıs her geçen gün çirkinleştiğini görmelidir. Cumhurbaşkanlığı Başbakan'a on gömlek geniş gelecektir. 100 kere one minute senaryosu yazsan da cumhurbaşkanlığı görevi sana düşmez.

- Çankaya birlik ve beraberliğimizin simgesidir. Çankaya'da ayrımcılık, ön yargı, etnik ve mezhep yandaşlığı olmayacaktır. Türk milletinden onur duyan, herkesin sözcüsü cumhurbaşkanıdır. Hakkari Yüksekova'da yaşayanla İstanbul'da yaşayanın ortak paydası cumhurbaşkanıdır. Cumhurbaşkanı Türk milleti üzerindeki manevi eldir. Milliyetçi olsun, muhafazakar olsun, laik olsun, demokrat olsun diyerek ortak çatı formülüyle herkesin istediği bir cumhurbaşkanı modeli çizdik. Ortak çatı adayı herkesi bağrına basan bir teklif. Ama hala ortak çatı formülünü anlamayanlar var. Bizin çağrımız bölücülüğe demir atmış, PKK ile işbirliği yapmış hırsızlara değildir. Bizim çağrımız Türk Milletinin ruhunadır. Türk milletinin yeniden ayağa kalkması için ortak çatı şattır. Önemli olan vatan için, bayrak için bir araya gelmektir. Bu partiler üstü bir çağrıdır. Ortak çatı adayı partiler arasındaki ittifakla değil halkın kabulüyle olacaktır. Teklifimiz AKP'ye CHP'ye oy vermiş, diğer partilere oy vermiş halkımızadır.

-Dört bir koldan çamur attılar. Siyasi anlam taşımıyor dediler. Çatı adayını yargıladım dediler. Geometrik hesap dediler. Çankaya'nın çatısını çökerten fikir dediler. Teklifimiz ABD'den gelmediği için yabancı hayranları kıvranmıştır. Bunların yüreğine ateş düşmüştür. Çizdiğimiz üçgeni anlamayanlar bizi Pisagor ilan etmiştir. Başbakan Erdoğan partisinin Afyonkarahisar'daki 22. İstişare toplantısının açılış ve kapanış konuşmalarında bizim formülümüzü diline dolanmıştır. "Üçgenler çiziyorlar, sanki cumhurbaşkanlığı seçimine değil de LYS'ye hazırlanıyorlar" demiştir. Başbakan geometri konusunda bize haksızlık yapmaktadır. Biraz düşünse bulacaktır. Mesela yamuk çizmiş kendisini ve yanındaki hırsızları içine tıkmıştır. Paralel çizgiden paralel örgüt kurmuştur. Dikdörtgen ayakkabı kutularına para saklamıştır. Küp üstüne küp çizmiş içine tıka basa paralarını doldurmuştur. 17-25 küplerden seni çıkartarak inşallah seni adalete teslim edeceğiz. 

-Başbakan Erdoğan kendisinin söylemediği sözleri İmralı canisine söyletmiştir. Türk milleti sözde Demokratik İslam kongresinden sonra Başbakan'ı Cumhurbaşkanı yapmayacaktır.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »