23 Mayıs 2018, Çarşamba

Devlet Bahçeli'den sert sözler

MHP lideri partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirerek Başbakan Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi.

3 Haziran 2014 Salı 7: 0
Devlet Bahçeli'den sert sözler
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın Ortak Çatı formülüyle ilgili dediklerine gönderme yaparak, "Merak etme Başbakan bizim çatımız akmaz dağılmaz. Başbakan ola ki aday olursan bizim çatımız 17- 25 formülüyle seni siyasi moleküllerine ayıracaktır." dedi. 

Bahçeli'nin konuşmasının satır başları şöyle:

-27 Mayıs 2014 günü Kızılcahamam Ülkücü Şehitler anıtında toplanıp şehitlerimiz anmıştık. Tekrar buradan tüm şehitlerimizi anıyorum. 

-Seçim sonuçlarının milletimize, demokrasimize hayırlı olmasını diliyorum. Partimiz ya ilk ya da ikinci sıradadır. Ne mutlu bize ki partimiz milletimizin umudu olmuştur. Partimizin ivmesi sürekli yükselmektedir. Yerel seçimler bunu bir kez daha göstermiştir. Başbakan'ın öfkesi bundan kaynaklanmaktadır. Milletimizin kitleler halinde MHP'ye yöneldiğini görmektedir. MHP'nin varlığı Başbakanın kabuslar görmesine neden olmuştur. İktidar partisinde umduğunu bulamayan vatandaşlar partimize yönelmiştir.

- Başbakan ve hükümeti kredisini bitirmiş ve makul sona yaklaşmıştır. Hükümetin meşruiyeti sorgulanır ve tartışılır hale gelmiştir. Toplumsal kargaşanın daha fazla büyümemesi için iktidarın kendisini tasfiye etmesi gerekir.

- Gezi Parkı hadisesinin yıl dönümünde yaşatılan vandallıklar hepimizi hayrete düşürmüştür. 15 yaşındaki Berkin için ölmüştür geçmiştir diyen Başbakan Esma için aylardır ağıt yakmaktadır. AKP ile geçecek her gün umutsuzluğu tırmandıracaktır. Başbakan yozlaşmış, vizyonsuz ve hedefsizdir. Vatandaşlarımıza tekme tokat saldırması hiçbir vicdanın kaldıracağı şeyler değildir.

-Başbakan için 30 Mart geri çekilme sürecidir diğer dersini de 30 Ağustosta alacaktır. Türkiye çok yakında belini doğrultacaktır. Etnik bölünmeyi amaçlayan kanlı terör son dönemlerde yine azmıştır. Hükümet teröristin durulmasını beklemek onlara cesaret kazandırmıştır. 1 Ağustos 2009 tarihinde demokratik açılım adı altında başlayan süreç Türkiye'yi PKK'nın kucağına ikram etmiştir. Nerede bir Türk düşmanı varsa Başbakan ile can ciğer kuzu sarmasıdır. Görüyorsunuz PKK var gücüyle eylem yapmaktadır. Militanlar araçları yakmış, bölücü alçaklar güvenlik güçlerimize molotoflar atmış, uzun namlulu silahlarla saldırmışlardır.

Doğu ve Güneydoğu'da devlet yoktur. Askerimiz ancak kendini savunmaktadır. Bir vali müsveddesi Öcalan'ı takdir etmiştir. Ve bu vali müsveddesi hala görevdedir. Zira ortada Türk gençliğiyle uğraşan, Gezi parkında tutsak kalan bir iktidar vardır. Recep Tayyip Erdoğan gösteri hakkını kullanan gençlere gaz, su ve kurşun sıkmakla uğraşmaktadır. Ama konu PKK olunca ortadan kaybolmaktadır. Önce cumhurbaşkanı sonra Başkanlık sistemini getirmek için, BDP, HDP ve PKK'dan icazet mi almıştır? Başbakan vatan toprağının bir kısmını gözden çıkarmıştır. Eğer bu şüphemiz doğruysa büyük bir ihanet içindedir. Cumhuriyet tarihinde böyle bir iktidar görülmemiştir. Özellikle seslerini yükselten anaların feryatları haklıdır. Terörden ekmek yiyen omurgasız ve midesizler çocuklara kalem yerine silah vermektedir. Boko Haram neyse PKK'da aynen odur. Bunlarda ne din ne de iman vardır. Anaların feryadı duyulmalıdır. PKK bebek katilidir. Çocukları kaçırarak militan yetiştirmek de çocuk öldürmekle eş değerdir.

-Başbakan dünya ve Türkiye medyasını hassas olması konusunda uyarmıştır. HDP'ye 
çocukları gidin alın yoksa bizim b ve c planımız var diyerek PKK'dan yardım dilenmiştir. Kendi çocuğu "Ya Hak" deyip ok atmakta garibanın çocuğu "sabır" çekmektedir.

-Evet ülkenin koyunu da Başbakanın mesuliyeti altındadır. Peki bu koyunu çalan Başbakan ise nereye gideceğiz. Bize kalırsa Başbakan koyun metaforunu bir kenara bırakıp, çocukları bulmalıdır. PKK'ya elini vermiş kolunu kaptırmıştır. Dönemin Ali Kemal'i, Sait Molla'sı Başbakan Yardımcısı sürecin olumlu olduğunu açıklamıştır. PKK Doğu ve Güneydoğu'da kontrol bende diyor. PKK çözüm süreciyle yeniden ayaklanmıştır. Biz defalarca uyardık. Genelkurmay Başkanlığı bile hükümetin dümenine girmiştir. Bu olaylar hükümetin suçuysa Genelkurmay'ın kusurdur.

- Değerli bir isim konusunda hem fikir olunacağı konusundaki inancım tamdır. MHP 12. cumhurbaşkanının kucaklayıcı olmasını istemektedir. Başbakanın adaylığı hemen hemen kesinleşmiştir. Ama her nedense bunu açıklamıyor buradan sesleniyorum: Sayın Başbakan aday mısınız değil misiniz? Bizim ortak çatı önerimiz milletimizin özlemlerini içermektedir. Merak etme Başbakan bizim çatımız akmaz dağılmaz. Başbakan ola ki aday olursan bizim çatımız 17- 25 formülüyle seni siyasi moleküllerine ayıracaktır. 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »