Devlet Bahçeli'den sert sözler

MHP lideri Devlet Bahçeli Başbakan Erdoğan'a yüklenerek, ''Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu, ne Pensilvanya imalatı ne Washington kurgusu ne de bir başka yabancı ve gayri meşru oluşumun eseri olmayıp yalnızca ve yalnızca büyük Türk milletinin adayıdır” dedi.

24 Haziran 2014 Salı 17:49
Devlet Bahçeli'den sert sözler
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

-21. dönem İstanbul milletvekilimiz Murat Sökemoğlu'na Allah'tan rahmet diliyorum, ailesine ve aziz dava arkadaşlarıma baş sağlığı diliyorum.

- On yıllardır halka hizmet yerine para hırsıyla hareket eden siyasetçiler halka zarar vermiştir. Her şeyin merkezine kendisini koyan küçük kafalar siyasetin aşınmasında büyük rol oynamışlardır. Demokratik siyaseti yozlaştıran siyasetçiler milletimizden çok şey götürmüştür. Askeri müdahaleler medeniyet kulvarından, gelişmeden tavizdir. Milli irade belli aralıklarla silahların gölgesinde kalmıştır. Her darbe toplumsal istikrarı zedelemiştir. Her ne sebeple yapılırsa yapılsın darbe tasvip edilemez. Başbakan Erdoğan ve hükümeti 28 Şubat'ın ürünü olmuş ve siyasi huzursuzluk yaratmıştır. Kenan Evren ile Tahsin Şahinkaya'nın iki yıldır devam eden yargılanmaları geçen hafta sonuçlanmış ve müebbet hapis cezası almışlardır. Davaya başından beri müdahil olduk. Çıkan netice bizi nispeten mutlu etmiştir. Ancak iki generalin aldığı ceza 12 Eylül'ü aklamayacaktır. 12 Eylül darbesini sorgulayacaksak sadece iki yaşlı darbecinin yakasından tutmamamız gerekir. Bu iki kişiyi cezlandırınca çekilen acılar bir anda sonlanacak mı? 

-Recep Tayyip Erdoğan bize 12 Eylül'le ilgili ahkam kesmektedir. Sen ki 12 yıldır Türkiye'ye kan ağlatan bilindik bir despotsun. Sen 12 Eylül'ün peşini bırak da 17 Aralık'ın peşine düş. AKP hükümeti statükoyu sonlandırıyorum diyerek TSK'yı hedef almıştır. Darbe niyeti taşıyan asıl failler ayıklanmadan Türk ordusu suçlamıştır. En son olarak Balyoz Davası AKP'nin başında patlamıştır. İyiki AYM vardır, iyiki vicdanını satmayan yargıçlar vardır. Başbakan "2010 referandumunda evet oyları sandıklardan çıkmasaydı bunlar hapisten çıkabilirler miydi?" sorusunu inanıyorum ki şuursuzca sordu. Başbakan ne söylemekte ne saçmalamaktadır. Başbakan'ın o koltukta oturması utanç kaynağıdır. 

- Şimdi bu koltuklarda çok değerli bir arkadaşımız oturuyor. 18 yıl ceza almış arkadaşımızın suçsuzluğuna hep inandık. Sayın Başbakan biz bedel ödemede sırayı savdık; ancak bedel ödeme sırası sana geldiğinde ne yapacaksın?

-Çok şükür son tahliyelerden sonra hasretimiz dinmiştir. Sayın Engin Alan'a huzurlarınızda hoş geldiniz diyorum. Değerli vekilimizin bugün gerçekleştireceği yemin töreninin hayırlı olmasını diliyorum.

- Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye'nin kaderini etkileyecektir. İlk kez halk doğrudan devreye girecektir. Cumhurbaşkanı en üst makamdır. Bunu bilen birisi cumhurbaşkanı olmaya hak kazanır. CHP ve MHP Ekmeleddin İhsanoğlu etrafında yoğunlaşmıştır ve adayımz kesinlik kazanmıştır. Bize şimdiden destek veren DP Genel Başkanı Gültekin Uysal'a, DSP Genel Başkanı Masum Türker'e ve diğer partilere teşekkür ediyorum. Ekmel  Bey'in adaylığından korku duyup telaş yapanlar kavga meraklısıdır. Bunlar arasında azımsanmayacak kadar Erdoğan tetikçisi vardır. Ekmel Beyin isminde uzlaşı sağlandıktan sonra 17-25 Erdoğan'a çalışan kişiler harekete geçmiştir. Çatı adayımıza kulp bulmaya çalışmışlardır. Çatı adayımıza Pensivanya adayı yakıştırması yüzsüzlüğünde bulunmuşlardır. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu, ne Pensilvanya imalatı ne Washington kurgusu ne de bir başka yabancı ve gayri meşru oluşumun eseri olmayıp yalnızca ve yalnızca büyük Türk milletinin adayıdır. Erdoğan'ın havası kaçmıştır. Zira cumhurbaşkanı olmayacağını anlamıştır. Bizim çatımızın temeli vardır. Bizim anlamadığımız Erdoğan'ın temelinde ne vardır. Bizim temelimizde hırsızlık, ayakkabı kutusu yoktur, bölücülerle aynı masada oturmak, papaz cübbesi giymek yoktur. Başbakan Erdoğan bizim çatımızı bırakıp kendi köksüzlüğünü araştırmalıdır. Başbakan'ın penceresinden bakarsak gerçekten bizde  vasıf yoktur. Olmaması da bizim için iyidir. Çünkü bizim belimizde 17-25 kamburu yoktur. Ekmel Beyin mayasında Türklük aşkı vardır. Bizim çatımızın kökü tarih kadar eskidir. Damarlarında rüşvet ve ihanetin kol gezdiği kişiler bizi anlamayacaktır.

Başbakan Türkiye'yi Avrupa nezdinde rezil etmiştir. Avrupa'da İranlı şarlatanı ve eski Avrupa Birliği Bakanını alkışlatması hayret verici bir harekettir. Buradan başbakan'a diyorum ki senin cumhurbaşkanı adayı olman hem partine hem Türkiye'ye yazık edecektir. Eğer ki Başbakanlık'tan yorulduysan biraz daha sabret 1 yıla kadar seni oradan indirip defterini düreceğiz.  

-IŞİD İstanbul ve  Hatay'a göz koymuştur. Ama Başbakan hala harekete geçememiştir. Türkmenler acı çekiyor. Herkes duysun ki Kerkük dün Türk'tü bugünde Türk kalacak. Biz bunlara sessiz kalamayız. Türkmen kardeşlerimize yardım kampanyası başlattığımızı duyurmuştuk. Başbakan'ın Türkmen alerjisi sürsene Türkmen kardeşlerimize sahip çıkalım.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »