Devlet Bahçeli'den yeni parti iddiası!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü tüzük kurultayıyla ilgili tarihi açıklayanların suç işlediğini savunarak muhaliflerin ‘alttan alta partileşme çalışmaları’ yürüttüğünü öne sürdü.

17 Nisan 2016 Pazar 12:19
Devlet Bahçeli'den yeni parti iddiası!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin partiyi kurultaya götürmesinin ardından dün partisinin Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) ve il başkanlarını topladı. Bahçeli, toplantının ardından yaptığı açıklamada, muhaliflerin kanunsuz kongre tarihi açıklayarak suç işlediklerini öne sürdü.

Yeniyüzyıl gazetesinin haberine göre; Bahçeli, MHP’nin paralel yörüngeye sabitlenmek istendiğini ve partiyi istikrarsızlığa sokmak için faal halde bulunanların diğer yanda muhtemel partileşme çabalarını alttan alta yürüttüklerini iddia etti. Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada muhalifleri “Okyanus ötesi kaynaklı planlamalardan medet uman, vicdanını kiralayan” diye niteledi. “MHP nifak çemberine alınmak, paralel yörüngeye sabitlenmek istenmektedir” ifadesini kullanan Bahçeli şunları kaydetti:

“MHP hukukun tüm imkanlarını kullanarak hakkını arayacak, Allah’ın izniyle yanlış hesap doğru kararlarla telafi edilecektir. Üstelik bu süreçte sabır ve soğukkanlılıktan da taviz verilmeyecektir. MHP haklıdır ve hakkının yenilmesine, mütecaviz operasyonlara asla müsaade etmeyecektir. Bir yanda partimizi istikrarsızlığa sokmak için faal halde bulunan, diğer yanda muhtemel partileşme çalışmalarını alttan alta yürütenlerin gerçek yüzü çok yakında net olarak anlaşılacaktır. Ayrıca olağanüstü tüzük kurultayıyla ilgili kanunsuz tarih açıklayanlar suç işlediklerini, vebal taşıdıklarını iyi bilmelidirler. Korsan ve paralel kurultayın toplanması şöyle dursun, düşünülmesi bile akla ziyandır. Başka kapılara yüz sürüp, sonra verilen imkanları yanlışa yorarak partimizin varlığında hak iddia edenler her zaman vesayeti altına girdikleri paralel örgüt gibi lekeli olacaklardır. MHP içinde bulunduğu badireyi aşacaktır. 47 yıllık emaneti çiğnetmeyeceğiz.”
 
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • MHP'ye Operasyon Neval kavcar - 18 Nisan 2016 "Kanımızı, canımızı feda edecek kadar cesur olmak yetmez. Haysiyetimiz, şerefimiz, namusumuz aleyhinde düzenlenen suikastlara karşı, tezvirata karşı da cesur olunmalı. Bu daha fazla cesaret ister. Yani insan kızınca, alır tabancayı gider. Yahut bıçağını çeker gider. Yani ölür yahut öldürür. Ama bu mücadele de bu kadar cesaret yetmez. Sizin namusunuz ve hatta (Allah korusun) ailenizin namusu aleyhinde, ananız, babanız veya evlatlarınız aleyhinde de çeşitli şeyler uydururlar, çıkarırlar bundan da yılmayacaksınız. Her çirkefi atarlar üstünüze. Hiç merhameti yoktur düşmanın. Bazen öyle şeyler duyarsınız ki, şaşar kalırsınız.(Allah Allah, bu fitneyi, bu fesadı bu kadar da nasıl yapıyorlar) dersiniz. Ama bundan da yılmayacaksınız ve dediğim gibi Allah'a güvenecek ve O'na sarılacaksınız. İnsanlar bilmese bile Allah biliyor içimizi. Öyle ise mesele yok. Onun için her şeye dayanacağız, sabredeceğiz, doğru bildiğimiz yolda emin adımlarla yürüyeceğiz. Bu işe dayanmasını bilmek lazım" (Bilinmeyen Yönleriyle Alparslan Türkeş/Sayfa: 843)(Y.Çiçek)

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »