21 Haziran 2018, Perşembe

​Didim'de 'Domuz Gribi' paniği

AYDIN'ın Didim İlçesi'nde, Devlet Hastanesi'nde gribal enfeksiyon geçiren bir hasta nedeniyle domuz gribi endişesi yaşandı.

20 Mart 2015 Cuma 15:35
​Didim'de 'Domuz Gribi' paniği
Didim'de gribal enfeksiyon geçiren ve tedavi için Didim Devlet Hastanesi'ne başvuran 60 yaşındaki Halime Türkmen'de 'Domuz Gribi'  şüphesine rastlanması hastanede endişeye neden oldu. Tedavi görmek için geldiği hastanede enfeksiyon tedavisi gören Halime Türkmen'e hastane doktorları tarafından domuz gribi şüphesi konulması üzerine hastane karantinaya alındı. Türkmen, ambulansla Söke Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Acil servise yaklaşık 3 saat hasta kabul edilmezken, refakatçilerin de hastaneye girişine izin verilmedi. Görevli doktorlar ile personeller, maske yardımıyla içeride kalırken, hastanenin dezenfekte edilmesi ve havalandırılmasıyla yaklaşık 3 saatlik zaman sonrası hasta kabulüne başladı. Yeni gelen hastalara da maske takıldığı gözlendi. 

Hastane yetkilileri, konunun sadece şüphe olduğunu belirterek, kesin bir tanının konulamadığını, önlem olarak hastanenin acil servisinin 3 saat kapalı kalarak dezenfekte edildiği ve havalandırıldığını dile getirdi.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »