Diego, Fenerbahçe'ye çabuk ısındı

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Diego Ribas, antrenmanlarda neşeli tavırları ile takıma çok çabuk ısındı

22 Temmuz 2014 Salı 18:10
Diego, Fenerbahçe'ye çabuk ısındı
Fenerbahçe'nin geçen sezon 9 puan farkla elde ettiği şampiyonluktaki en büyük etkenlerden biri takım içindeki aile ortamıydı. Yerlisi, yabancısı, yöneticisi ve taraftarıyla tek yürek olan sarı-lacivertliler, aynı havayı bu sezon da sergileyecek gibi görünüyor.

Kanarya’nın yeni transferi Diego Ribas, sempatik hareketleriyle şimdiden yabancılığını üzerinden atmış gibi görünüyor.

Brezilyalı orta saha oyuncusu yeni takım arkadaşları arasında o kadar rahat ve samimi davranıyor ki; sanki 40 yıllık Fenerbahçeli.

Antrenmanlarda disiplini elden bırakmayan Diego, boş zamanlarda sürekli arkadaşlarıyla şakalaşıyor. Özellikle Mehmet Topal, Mehmet Topuz, Bekir ve Caner sık sık Diego Ribas’a şakalar yapıyor, Brezilyalı yıldız da bu şakalara karşılık veriyor.

4 DİL KONUŞUYOR

Fenerbahçe ile sözleşme imzalarken Türk kültürüne yabancı olmadığını söyleyen, Türk arkadaşları olduğunu dile getiren Diego, Türkçe’yi de hemen öğrenecek gibi görünüyor.

Portekizce, İngilizce, Almaca ve İtalyanca bilen Diego, günlük hayatta kendisine yardımcı olacak kelimeleri hemen kavradı. “Günaydın, afiyet olsun, iyi akşamlar” gibi ifadeleri öğrenen Diego, arkadaşlarıyla daha iyi anlaşmak ve takıma alışma sürecini kısaltmak için kamp sonrasında İstanbul’da Türkçe dersleri alacak.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »