Dikkat! Meteorolojiden yoğun kar yağışı uyarısı

Sivas, Kayseri, Kırşehir, Yozgat ve Nevşehir'de, kar yağışı ve soğuk havanın beklendiği bildirildi.

4 Aralık 2017 Pazartesi 17:16
Dikkat! Meteorolojiden yoğun kar yağışı uyarısı
   Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan  açıklamaya göre, Sivas, Kayseri, Yozgat, Nevşehir ve Kırşehir, yarın soğuk ve  yağışlı havanın etkisine girecek.

     Yağmur şeklinde başlayacak yağışlar, akşam saatlerinden sonra karla  karışık yağmur ve kara dönüşecek. Yağışların çarşamba günü akşam saatlerine kadar  devam etmesi tahmin ediliyor.

     Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının da yağışla  birlikte yarından itibaren 12 ile 16 derece azalması da bekleniyor.

     Soğuk hava ve kar yağışı sebebiyle meydana gelebilecek buzlanma, don  olayı, görüş mesafesinde daralma ve ulaşımda aksamalara karşı ilgililerin ve  vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

BOLU'DA KAR UYARISI  

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bolu'da yoğun kar yağışının beklendiğini açıkladı. Bolu'da bu akşam saatlerinde yağmurla başlayacak yağışların, yarın sabah saatlerinde kar yağışına dönmesi ve Çarşamba akşam saatlerine kadar etkili olması, kent merkezinde 10-20 cm. yüksek kesimlerde 20-50 cm. kar örtüsü yapmasının beklendiği belirtildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »