Dikmen’de Gezi Parkı eylemi

Gezi Parkı’na destek eylemlerinin Ankara’daki adresi Dikmen Caddesi oldu. Caddede toplanan yüzlerce vatandaşa polis, TOMA ile müdahale ediyor.

28 Haziran 2013 Cuma 16:34
Dikmen’de Gezi Parkı eylemi

GAZETE5.COM/ÖZEL HABER

28 Mayıs tarihinde İstanbul Taksim’de başlayan ve yurt geneline yayılan Gezi Parkı eylemleri birçok ilde bitmiş olsa da Ankara’da devam ediyor. Dikmen Caddesi’nde toplanarak zaman zaman barikatlar kuran vatandaşlara polis çok geçmeden müdahale ediyor.

Helikopter sesinin sürekli duyulduğu Dikmen sokaklarında toplanan yüzlerce Başkent'li, Gezi Parkı sloganları atarak parka destek veriyor. Olay yerine Toplumsal Olaylara Mücadele Aracı (TOMA) ile gelen Çevik Kuvvet ekipleri eylemci gruba dağılmalarını söylüyor. Buna uymayan vatandaşlara ise TOMA’larla müdahale ediyor.

Neredeyse evlerin içlerine kadar giren eylemlerde bir evin balkonuna da polisin yanlışlıkla biber gazı attığı iddia ediliyor.

22 Haziran Cumartesi gecesi patlak veren eylemlerin ardından Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay da Dikmen Caddesi'ne gelerek çalışmaları yerinde izledi.

Dikmen Caddesi’ndeki Gezi eylemleri haftalardır sürüyordu. Ancak Cumartesi gününden sonra arttığı ve her gün Çevik Kuvvet ekiplerinin TOMA’larla caddeye geldiği görülüyor.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »