23 Şubat 2019, Cumartesi

Dikmetaş Köyü ve Surgeya Tepesi alındı!

Dikmetaş Köyü ve Surgeya Tepesi bugün teröristlerden alındı. İkisi de, 28 Ocak'ta ele geçirilen ve stratejik öneme sahip Burseya Dağı'nın kuzeyinde yer alıyor.

5 Şubat 2018 Pazartesi 18:30
Dikmetaş Köyü ve Surgeya Tepesi alındı!
18.56: Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO)  güçleri, Zeytin DalıHarekatı kapsamında Afrin’in kuzeydoğusundaki Dikmetaş köyünün ardından  Surgeya Tepesi’ni de terör örgütü PYD/PKK’dan temizledi. 

18.45: TSK yaptığı açıklamada, "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 05 Şubat 2018 tarihinde, Afrin Kuri Tepe bölgesine PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen havan saldırısı neticesinde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur." denildi.

17.37: TSK'dan yapılan açıklamada, bir tankımızın terör örgütü PYD tarafından vurulduğu, personel zayiatının ise olmadığı bildirildi.

16.05 : Şiddetli çatışmalarında ardından Afrin'in kuzeydoğusundaki Dikmetaş köyünün de teröristlerden alındığı bildirildi.

15.25 : Kilis'in güneyindeki Sarıkaya Tepesi, teröristlerden alındı. Tepe, 28 Ocak'ta ele geçirilen ve stratejik öneme sahip Burseya Dağı'nın kuzeyinde yer alıyor.

14.45 : Doğan Haber Ajansı: Darmık Dağı eteklerindeki terör örgütü mevzilerinden ateşlenen roket, Kilis'in sınır hattında bulunan Saatli köyündeki boş araziye düştü. Patlamayan roket, bomba imha uzmanları tarafından etkisiz hale getirecek.

13.30 : Türk savaş uçaklarının Raco'da terör mevzilerini vurmasının hemen sonrasında çekilen fotoğraflar yayınlandı. 

12.25 : Zeytin Dalı harekâtında teröristlerden temizlenen bir dağa Türk bayrağı dikildi. Görüntülerde, bir özel kuvvetler askeri bayrağı tutarken bir diğer asker ezan okuyor.
11.50 : Anadolu Ajansı: Sınırın karşısındaki terör hedeflerine Fırtına obüsleri ve tanklarla aralıklarla atış yapılıyor. Bombalanan alanlardan yükselen duman Kilis'in sınır köylerinden görülürken, şiddetli patlama sesleri de duyuluyor.

11.00 : İçişleri Bakanlığı:  Zeytin Dalı Harekâtı'na yönelik sosyal medyadan terör propagandası yapan 449 şüpheli gözaltına alındı.

09.40 : Çemberin daraldığı Raco bölgesinde, güneydeki Surki (Tel Koşur) köyü YPG'li teröristlerden alındı.
08.00 : TSK: Zeytin Dalı harekâtında 947 terörist öldürüldü.

07.55 : ABD'nin terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye silah yardımı devam ediyor. Türkiye sınırına hayli yakın konumdaki Kamışlı'da çekilen video, çok sayıda Amerikan zırhlı aracının YPG'lilere gönderildiğini ortaya koydu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »