Dikmetaş Köyü ve Surgeya Tepesi alındı!

Dikmetaş Köyü ve Surgeya Tepesi bugün teröristlerden alındı. İkisi de, 28 Ocak'ta ele geçirilen ve stratejik öneme sahip Burseya Dağı'nın kuzeyinde yer alıyor.

5 Şubat 2018 Pazartesi 18:30
Dikmetaş Köyü ve Surgeya Tepesi alındı!
18.56: Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO)  güçleri, Zeytin DalıHarekatı kapsamında Afrin’in kuzeydoğusundaki Dikmetaş köyünün ardından  Surgeya Tepesi’ni de terör örgütü PYD/PKK’dan temizledi. 

18.45: TSK yaptığı açıklamada, "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 05 Şubat 2018 tarihinde, Afrin Kuri Tepe bölgesine PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen havan saldırısı neticesinde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur." denildi.

17.37: TSK'dan yapılan açıklamada, bir tankımızın terör örgütü PYD tarafından vurulduğu, personel zayiatının ise olmadığı bildirildi.

16.05 : Şiddetli çatışmalarında ardından Afrin'in kuzeydoğusundaki Dikmetaş köyünün de teröristlerden alındığı bildirildi.

15.25 : Kilis'in güneyindeki Sarıkaya Tepesi, teröristlerden alındı. Tepe, 28 Ocak'ta ele geçirilen ve stratejik öneme sahip Burseya Dağı'nın kuzeyinde yer alıyor.

14.45 : Doğan Haber Ajansı: Darmık Dağı eteklerindeki terör örgütü mevzilerinden ateşlenen roket, Kilis'in sınır hattında bulunan Saatli köyündeki boş araziye düştü. Patlamayan roket, bomba imha uzmanları tarafından etkisiz hale getirecek.

13.30 : Türk savaş uçaklarının Raco'da terör mevzilerini vurmasının hemen sonrasında çekilen fotoğraflar yayınlandı. 

12.25 : Zeytin Dalı harekâtında teröristlerden temizlenen bir dağa Türk bayrağı dikildi. Görüntülerde, bir özel kuvvetler askeri bayrağı tutarken bir diğer asker ezan okuyor.
11.50 : Anadolu Ajansı: Sınırın karşısındaki terör hedeflerine Fırtına obüsleri ve tanklarla aralıklarla atış yapılıyor. Bombalanan alanlardan yükselen duman Kilis'in sınır köylerinden görülürken, şiddetli patlama sesleri de duyuluyor.

11.00 : İçişleri Bakanlığı:  Zeytin Dalı Harekâtı'na yönelik sosyal medyadan terör propagandası yapan 449 şüpheli gözaltına alındı.

09.40 : Çemberin daraldığı Raco bölgesinde, güneydeki Surki (Tel Koşur) köyü YPG'li teröristlerden alındı.
08.00 : TSK: Zeytin Dalı harekâtında 947 terörist öldürüldü.

07.55 : ABD'nin terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye silah yardımı devam ediyor. Türkiye sınırına hayli yakın konumdaki Kamışlı'da çekilen video, çok sayıda Amerikan zırhlı aracının YPG'lilere gönderildiğini ortaya koydu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »