20 Haziran 2018, Çarşamba

Dilek Doğan davasında flaş gelişme

Sarıyer'de terör örgütü DHKP/C'ye yönelik operasyon sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilek Doğan'ın ölümüne ilişkin davada sanık polis memurunun tutuklanmasına ilişkin talepler reddedildi.

17 Şubat 2016 Çarşamba 20:47
Dilek Doğan davasında flaş gelişme
İstanbul Sarıyer'de terör örgütü operasyonunda vurularak hayatını kaybeden Dilek Doğan'ın ölümüne ilişkin açılan davada mahkeme heyeti sanık polis memurunun tutuklanması yönündeki talepleri reddetti. Kararın okunmasının ardından 2 kişi, sanık polisin tutuklanmasını isteyerek oturma eylemi yaptı.

İstanbul Sarıyer'de DHKP-C’ye yönelik terör operasyonu sırasında baskın yapılan bir evde Dilek Doğan'ın vurularak ölümüne ilişkin davada, polis memuru Y.M. ‘nin tutuklanması yönündeki talepler reddedildi. İstanbul 12’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, adliyenin en büyük salonunda görülen duruşmada, Doğan ailesinin avukatları, sanığın tutuklanmasını talep ettiler.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık polis Y.M’nin tutuklanması yönündeki talebin reddine karar vererek olay sırası ve sonrası sanık ve ekibinin telsiz konuşmalarının tespit edilerek mahkemeye bildirilmesi için müzekkere ilgili kurumlara müzekkere yazılmasına hükmetti.

HEYETE HAKARETE SUÇ DUYURUSU
Delil toplanırken çekilen görüntülerin ve fotoğrafların mahkemeye gönderilmesi için yazı yazılmasına karar veren mahkeme, mahkeme heyetine hakarette bulunan bir kişinin salondaki güvenlik kamerası görüntülerinin de eklenmek suretiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. Duruşma 20 Nisan’a ertelendi.

DURUŞMA SALONUNDAKİ OTURMA EYLEMİ GÖZALTIYLA SONA ERDİ
Mahkeme başkanının kararı okumasının ardından duruşma salonu karıştı. Salondaki izleyici ve avukatlar mahkemenin sanık polisin tutuklanması yönündeki talebin reddedilmesine tepki gösterdi. Daha sonra izleyiciler arasından DEV GENÇ’li olduklarını söyleyen F.Ş. ve P.B., yere oturarak duruşma salonunda eylem yaptı. Dilek Doğan’ın annesi Aysel Doğan ve baba Metin Doğan eylemcileri ikna etmek için uzun süre konuştu. Çabalara rağmen eylemlerini sürdüren şahıslar, yaklaşık 1 saat sonra yerlerinden kalkmamaları üzerine gözaltına alındı. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »