23 Temmuz 2018, Pazartesi

Diyarbakır tarihi buluşmaya hazır

Başbakan Erdoğan'ın bugün başlayacak ve 2 gün sürecek tarihi ziyaret için Diyarbakır hazır.

16 Kasım 2013 Cumartesi 7: 0
Diyarbakır tarihi buluşmaya hazır
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün başlayacak ve 2 gün sürecek Diyarbakır ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i de ziyaret edecek.

Baydemir, Başbakan Erdoğan'ı Diyarbakır Havaalanı'nda karşıladıktan sonra Başbakan Erdoğan da Baydemir'i makamında ziyaret edecek. Daha sonra Valiliğe geçecek olan Başbakan Erdoğan, ardından Kantar Kavşağı'nda düzenlenecek olan toplu açılış törenine katılacak.

Kavşakta düzenleme çalışması yapılırken, konuşma yapılacak platform ve protokol yerleri hazırlandı. Dev ses sisteminin yerleştirildiği kavşak, AK Parti bayraklarıyla süslendi.

''Kardeşliği mimarı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'a geliyor''


Çok sayıda basın mensubunun izleyeceği program kapsamında toplu açılışların yapılacağı kavşağa Başbakan Erdoğan'ın dev posterleri asıldı. Toplu açılış nedeniyle Kantar Kavşağı'nın bir bölümü trafiğe kapatıldı. Köprülü kavşakların bulunduğu güzergahlarda da ''Diyarbakır bir oldu kardeşliğe koşuyor, bir sen eksiksin, gözler seni arıyor çözüm sürecinin ve kardeşliği mimarı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'a geliyor'' yazılı posterler dikkat çekiyor.

Program nedeniyle Diyarbakır'da otellerde doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ve sanatçı Şivan Perwer'in de yer alacağı programı, 32'si yabancı olmak üzere 245 gazeteci Diyarbakır Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne akredite yaptırdı.

Barzani de Baydemir'i ziyaret edecek


Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'a gerçekleştireceği ziyarete özel daveti üzerine katılacak olan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ise Baydemir'i 17 Kasım'da ziyaret edecek.

Ziyaretin Barzani'nin resmi programında yer almadığı ancak Büyükşehir Belediyesinin Dış İlişkiler Birimi'ne bildirildiği ve Baydemir'in de bunu kabul ettiği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan, 2 gün sürecek, yerli ve yabancı medya kuruluşlarının büyük ilgi gösterdiği Diyarbakır ziyaretinde toplu açılış ve nikah törenine katılacak, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir araya gelecek. Erdoğan, 17 Kasım'da da Diyarbakır'ın Bismil ve Ergani ilçelerini ziyaret edecek. Erdoğan'ın Bismil ve Ergani'nin yanı sıra Eğil ilçesini de ziyaret edebileceği belirtiliyor.

IKBY Başkanı Barzani ile sanatçı Şivan Perver de Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretinde yer alacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »