Diyarbakır’da hava destekli uyuşturucu operasyonu

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’ne bağlı üç köy ve çevresinde bu sabah saatlerinde hava destekli uyuşturucu operasyonu düzenlendi.

26 Haziran 2013 Çarşamba 7: 0
Diyarbakır’da hava destekli uyuşturucu operasyonu

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı’nın bizzat yönettiği hava destekli uyuşturucu operasyonunda piyasa değeri 40 milyon lira olduğu kaydedilen iki milyon dişi Hint keneviri ele geçirildi.

Bu sabah saatlerinde Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı'nın bizzat yönettiği hava destekli uyuşturucu operasyonunda, 11 saatte uyuşturucu tarlalarına ekili 2 milyon dişi Hint keneviri kökü sökülerek imha edildi. Ele geçirilen kenevirlerden 40 ton kubar esrar elde edildiği belirtilirken, piyasa değerinin de yaklaşık 40 milyon lira olduğu kaydedildi. Jandarma Özel Harekat Timlerinin katıldığı operasyonda, havadan 2 Kobra helikopter olası bir saldırıya karşı sürekli uçuş yaptı. Timler uyuşturucu tarlalarına Sikorsky helikopterler tarafından indirilirken, karada da zırhlı araçlarla geniş güvenlik önlemleri alandı. Timlerin didik didik ettikleri tarlalarda söktükleri Hint kenevirlerini özel kıyafetli askerler tarlada ateşe vererek imha etti. Jandarma Özel Harekat Timlerinin uyuşturucu ekili tarlalara indiğini gören uyuşturucu tacirleri bir araç ile eşyalarını tarlada bırakıp kaçtı. Uyuşturucu tacirlerin kenevir ektikleri tarlaları sulamak için özel bir yöntemle yaklaşık 6 kilometre mesafedeki bir dereden borularla sulama sistemi kurdukları ortaya çıkarıldı. Kilometrece uzunluğundaki sistemin bütün tarlaları sulayabilecek şekilde kurulduğu belirtildi. Güvenlik güçleri bölgede toprağa gömülü uyuşturucu olma ihtimaline karşı narkotik dedektör köpeklerle bölgeyi didik didik aradı.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »