20 Haziran 2018, Çarşamba

Diyarbakır'da kepenkler açılmadı

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayları, Hakkari'nin Yüksekova ve Çukurca İlçelerinde esnaf kepenk kapatarak protesto etti.

9 Haziran 2014 Pazartesi 7: 0
Diyarbakır'da kepenkler açılmadı
Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde yol kesen göstericilere güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu 2 kişinin yaşamını yitirmesi Yüksekova ve Çukurca'da da protesto edildi. Esnaf olayları bugün kepenk kapatarak protesto etti. Kentte nöbetçi eczane ve fırınlar dışında hiç bir işyeri açılmazken, sessiz bekleyiş sürüyor.

CİZRE, SİLOPİ, NUSAYBİN'DE KEPENKLER AÇILMADI


Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde 2 kişinin öldürülmesini protesto etmek için Şırnak'ın Cizre, Silopi ile Mardin'in Nusaybin ilçelerinde esnaflar bugün kepenklerini açmadı.

Lice'de yol kapatma eylemleri sırasında çıkan olaylarda 2 kişinin silahla vurularak öldürülmesini protesto etmek için kepenk kapatma eylemleri yapıldı. Cizre'de esnafların yüzde 80'i kepenklerini açmazken, eczane, fırın ve lokantaların açık olduğu görüldü.

Bazı esnafların ise kapalı işyerleri önünde otururken, ilçede polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Silopi'de ise eczane ve fırınların dışındaki tüm işyerleri kapalı bulunurken, ilçeye sessizliğin hakim olduğu görüldü. Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde ise kepenklerin büyük bölümü açılmadı.

Fırın ve eczanelerin açık olduğu ilçede geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »