25 Nisan 2018, Çarşamba

Diyarbakır'da olaylar çıktı: 1 çocuk öldü

Diyarbakır'da göstericiler yollara barikat kurarak polisle çatıştı. Seyrantepe semtinde göğsüne kurşun isabet eden 16 yaşındaki Şiyar Baran kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

22 Aralık 2015 Salı 20:31
Diyarbakır'da olaylar çıktı: 1 çocuk öldü
Diyarbakır'da bugün gün boyu süren olaylar sırasında merkez Yenişehir İlçesi Seyrantepe semtinde göğsüne kurşun isabet eden 16 yaşındaki Şiyar Baran ağır yaralandı. Çevrede bulunanların yardımıyla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülen Şiyar Baran, doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Polis, Şiyar Baran'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.
 
Yolları trafığe kapattılar
 
Merkez Yenişehir İlçesi'nin Ofis semtinde ise göstericiler yolları kapatmak istedi. PolisinTOMA'dan basınçlı ve gaz bombası ile müdahale ettiği göstericiler ara sokaklara dağılıp, polis araçlarını taşladı. Bazı göstericiler kentin en önemli caddesi olan Ekinceler Caddesi üzerinden geçen yolcu minibüsleri ile diğer araçları durdurarak, geldikleri yöne doğru gitmelerini istedi. 
 
Göstericiler Yenişehir ve Bağlar ilçelerini birbirini bağlayan Ofis alt geçidinin girişinde de araç lastikleri yakarak tamamen kapattı. Diyarbakır'ın Ofis semtinin yanı sıra Bağlar ilçesinde de olaylar halen devam ediyor.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »