26 Mayıs 2018, Cumartesi

Diyarbakır'dan kahreden haber!

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ndeki çatışmalarda şehit sayısı 4'e yükseldi.

27 Ocak 2016 Çarşamba 17:45
Diyarbakır'dan kahreden haber!

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde bugün PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Yüzbaşı Yiğit Can Çiğa, Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan ile Uzman Çavuş Osman Ateş'in şehit olmasının ardından,  keskin nişancı tüfeği Kanas ile vurulan ve ağır yaralanan komiser tedavi altında bulunduğu Diyarbakır Asker Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu.
 
Sur'da bugün çatışmalarda şehit olanların sayısı 3'ü asker, 1'i komiser olmak üzere 4'e yükseldi. Saldırılarda yaralanan 3 asker ile 1 polisin tedavileri ise sürüyor.
 
ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU
 
Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde bugün PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit düşen 3 askerin Yüzbaşı Yiğit Can  Çiğa, Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan ve Uzman Çavuş Osman Ateş olduğu belirlendi.
 
Kayseri 1’inci Komando Tugayı’ndan geçici görevle Diyarbakır’a giden şehitler Yüzbaşı Can Çiğa’nın Mersin’de, Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan’ın İzmir’de ve Uzman Çavuş Osman Ateş’in Tokat’ta oturan ailelerine oğullarının şehit düştüğü haberi verildi.
 
Şehit Yüzbaşı Çiğa’nın evli olduğu ve 2 ay önce Ahsen adında bir kızının dünyaya geldiği öğrenildi.
 
GENELKURMAY AÇIKLAMA YAPMIŞTIGenelkurmay Başkanlığından, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde  terör örgütüne yönelik operasyonlar sırasında 3 askerin şehit olduğu bildirildi. Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, 27 Ocak 2016'da  Diyarbakır'ın Sur ilçesinde süren operasyonlar sırasında, bölücü terör örgütü  mensubu teröristlerin silahlı saldırısı sonucu 4'ü ağır olmak üzere 6 askerin  yaralandığı kaydedildi. Askerlerden 3'ünün kaldırıldıkları hastanede tüm müdahalelere rağmen  kurtarılamayarak şehit düştüğü, yaralı askerlerin tedavilerine devam edildiği  bildirildi. Şehit askerler için başsağlığı mesajının da yer aldığı açıklamada, şu  ifadeler kullanıldı: "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını  kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine,  yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine  başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar  temenni ediyoruz."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »