25 Haziran 2018, Pazartesi

DOB ile DT tüm etkinlikleri iptal etti

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, tüm etkinliklerin iptal edildiğini duyurdu.

14 Mayıs 2014 Çarşamba 22:43
DOB ile DT tüm etkinlikleri iptal etti
Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Türkiye'yi yasa boğan Soma'daki maden kazasında yaşamını yitiren işçilere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilendi.

Kaza sebebiyle, "20 Mayıs 2014'e kadarki tüm temsillerimiz iptal edilmiştir. Yeni program gün içinde internet sayfamızdan duyurulacaktır" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, Eskişehir'de devam eden 4. Eskişehir Opera ve Bale Günleri'nin kalan programının da iptal edildiği, bugün sahnelenecek Aspendos Yüzyılların Aşkı ile 17 Mayıs'ta sahnelenecek Lüküs Hayat temsillerinin de ertelendiği bildirildi.

Oyunlar ile turneler iptal

Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise Soma'da meydan gelen ve milleti hüzne boğan maden faciası sonucunda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara da geçmiş olsun temennisi iletildi.

Açıklamada, "Bu üzüntü veren kaza üzerine tüm Türkiye çapında yas süresi boyunca oyunlarımız ve turnelerimiz iptal edilmiştir. Milletimizin başı sağolsun" ifadesine yerildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »