Doğal yaşam parkında ceylan sürüsü

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'ndaki ceylan sayısı, yeni doğumlarla birlikte 124'e ulaştı. Geçen yıl 25 ceylan doğumu gerçekleşirken, bu yıl sayı 40'a yükseldi.

30 Mayıs 2014 Cuma 7: 0
Doğal yaşam parkında ceylan sürüsü
Avrupa'nın sayılı hayvanat bahçeleri arasında gösterilen, 130'dan fazla türe ev sahipliği yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'ndaki doğum heyecanlarına yenisi eklendi. Geçen yıl 25 yavrunun dünyaya geldiği ceylan barınağında bu yıl doğum patlaması yaşandı. 

Parkın açıldığı 2008 yılında 28 olan ceylan sayısı, elverişli koşulların sağlanması ve adaptasyon sürecinin tamamlanmasıyla birlikte, yıllar içinde ciddi bir artış göstermeye başladı. Geçen yıl yaşanan 25 doğumla ceylan sayısı 100'e ulaşmış, bu ceylanlardan 16'sı destek olmak amacıyla Türkiye'deki çeşitli hayvanat bahçelerine gönderilmişti. Bu yıl doğan 40 yavruyla birlikte ceylan ailesindeki birey sayısı 124'e yükseldi. Her biri birbirinden sevimli yeni yavrular, sürekli sağlık kontrolünden geçiriliyor. Yavrulara bakan kadın veterinerlerin gösterdiği sevgi ise anne şefkatini aratmıyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »