Doğalgaza zam olacak mı?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, doğalgaza zam konusunda, “Şuan fiyatlar çok düşük, bir zam olacağını sanmıyorum. Zam olacak bir ortam yok. Böyle bir taleple bize de gelinilmedi” dedi.

26 Ekim 2015 Pazartesi 18:40
Doğalgaza zam olacak mı?
Kırşehir'deki temasları kapsamında Vali Necati Şentürk’ü ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, “Ülkeyi seçime götürecek süreç içerisinde bizler geçici bir görev üstlendik. Türkiye’nin her tarafına gidebilme imkanımız yok ama kendi ilimizle birlikte komşu illere gidip bir ziyaret edelim istedik. Biz kendimizi bu yörenin insanı olarak görmekteyiz. Biz karışık ve karmaşığız, bu toprakların ortak mayasıyız. İnşallah 1 Kasım'da seçim olacak ve yeni bir hükümet olacak. Üstlenmiş olduğumuz emaneti seçim sonrası gerçek sahibine ileteceğiz” diye konuştu.

“ZAM OLACAK BİR ORTAM YOK”

Doğalğaza zam olacağını sanmadığını belirten Bakan Alabora, “Doğalgaza sürekli bir zam var mı diye soruyorlar. Biz doğalgazı dünyadaki petrol fiyatlarına bağlı olarak üçer aylık dönemlerle alıyoruz. Doğalgaza, elektriğe, petrole zam var mı diye sormayın. Petrole zam var mı diye nasıl sormuyorsanız doğalgaza da zam var mı demeyin, bu durumu piyasa belirlesin. Şuan fiyatlar çok düşük, bir zam olacağını sanmıyorum. Zam olacak bir ortam yok. Böyle bir taleple bize de gelinilmedi. Çok politik kararlarla da kurumları zarara uğratırız” ifadelerini kullandı. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »