Doğum gününde öldürüldü

Konya'da 41 yaşındaki Metin Gümüş, doğum gününde arkadaşı tarafından vurularak öldürüldü.

7 Temmuz 2014 Pazartesi 19:56
Doğum gününde öldürüldü
Konya'dada bir prefabrik fabrikasında demir ustası olan 1 çocuk babası 41 yaşındaki Metin Gümüş, doğum gününde kendisini çay içmeye çağıran kız kardeşinin sevgilisi ve iş arkadaşı 39 yaşındaki İsmail Ç.'nin evinde, boynundan ve göğsünden tüfekle vurularak öldürüldü. 

Polis cinayetle ilgili İsmail Ç.'yi arıyor.

Olay, dün saat 23.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Selahaddin Eyyübi Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi'nde bulunan bir apartamanın 3'üncü katında meydana geldi. Evli ve 1 çocuk babası Metin Gümüş'ün kız kardeşi Fadime Gümüş, birlikte yaşadığı İsmail Ç.'yi geçen ay terk ederek bebeğini alıp Ilgın İlçesi'ndeki ailesinin evine gitti. Metin Gümüş zaman zaman İsmail Ç. ve kız kardeşini barıştırmak istedi. Fadime Gümüş, ağabeyinin ve İsmail Ç.'nin çabalarına rağmen eve dönmedi.

ÇAY İÇMEYE DAVET ETTİ

İsmail Ç. sevgilisinin ağabeyi ve iş arkadaşı Metin Gümüş'ü Cumartesi gecesi birlikte çay içmek üzere evine davet etti. Metin Gümüş eşi Nesrin Gümüş'e "İsmail, çaya çağırdı. Ben gidiyorum. Birazdan dönerim" diyerek evden ayrıldı. Nesrin Gümüş eşinden sabaha kadar haber alamaması üzerine cep telefonundan aradı. Ancak ulaşamadı. Akşam saatlerine kadar eşine ulaşamayan Nesrin Gümüş, İsmail Ç.'nin evine gitti. Kapayı çalan Gümüş içeriden yüksek müzik sesi gelmesine rağmen kapının açılmaması üzerine şüphelenip durumu polise bildirdi.

KAPIYI ÇİLİNGİRLE AÇTILAR

Sevk edilen ekipler kapıyı açmaya çalışmalarına rağmen sonuç alamadı. Bunun üzerine Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine çağrılan çilingirle kilitli kapı açıldı. Eve giren polis Metin Gümüş'ü kanepe üzerinde boynundan ve göğsünden tüfekle vurularak öldürülmüş halde buldu. İsmail Ç.'nin komşuların tüfek sesini duymaması için televizyonun sesinin bilerek açık bıraktığı ifade edildi. Metin Gümüş'ü evine çay içmeye çağıran İsmail Ç.'nin öldürdüğü ihtimali üzerinde duran polis, onu yakalamak için çalışma başlattı.

DOĞUM GÜNÜNDE ÖLDÜRÜLDÜ

Kız kardeşinin sevgilisinin evinde öldürülmüş halde bulunan Metin Gümüş'ün dün 41'inci yaş gününde olduğu anlaşıldı. 16 yaşındaki işitme engelli erkek çocuğu olduğu belirtilen Nesrin Gümüş eşinin öldüğünden habersiz apartman önünde saatlerce bekledi. Yakınları tarafından kendisine hiçbir şey söylenmeyen Nesrin Gümüş bir yakının otomobiline binerek olup biteni izledi. 

İsmail Ç.'nin 2002 yılında ilk eşinin erkek kardeşini öldürdüğü ve 9 yıl cezaevinde tutulduktan sonra 3 yıl önce tahliye edildiği bildirildi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »