Dolu yağışı sonrası oluşan manzarayı anlattı

''Ben hayatımda böyle bir dolu görmedim. İnanmayacaksınız.''

3 Haziran 2014 Salı 16: 5
Dolu yağışı sonrası oluşan manzarayı anlattı
İstanbul'da dün akşam saatlerinde etkili yağış görüldü. Gök gürültüsünün eşlik ettiği yağış zaman zaman doluya dönüştü. Sağanak yağmur ve dolu yağışı sonrasında yollar sular altında kaldı. Satılmış Kilis isimli bir vatandaş da, aracıyla ilerlediği sırada bu anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti. 

"BUZ DAĞLARI YÜZÜYOR"


Bir yandan video çeken, bir yandan da kendine has üslubuyla dolu yağışı sonrası oluşan manzarayı anlatan Satılmış Kilis'in şaşkınlığı ve heyecanı, sözlerine şu şekilde yansıdı:

"Şu an adeta her yer bembeyaz kar gibi dolu dolmuş gibi. Her yer bembeyaz ben hayatımda böyle bir dolu görmedim. İnanmayacaksınız; ama gerçekten adeta yolun ortasında buz dağı, kar oluşmuş durumda şuan. 27 yaşına geldim, ben ömrü hayatımda böyle bir dolu görmedim; adeta buz dağları yüzüyor. Nereden baksan burada 20-30 cm bildiğiniz buz, kar oluşmuş. Buz dağları uçuşuyor, burası Atışalanı. Görmeniz gerek inanamazsınız hayretlere kapılırsınız, ilk defa hayatımda böyle bir şeye rastladım. İnanılamayacak bir durum. Yol kenarları bütün çimenlikler bildiğiniz kar gibi dolmuş, oradaki gördüğüm manzaraya inanamıyorum" 

VİDEOYU İZLEDİKTEN SONRA ÇOK GÜLDÜM 


Şiddetli yağmurun ardından dolu yağışının başladığını söyleyen Satılmış Kilis, "Dolu bayağı şiddetliydi ve arabaya zarar veriyordu. Giderken yol üzerinde trafiğin yoğunluğunu gördüm ve yavaşladım. Atışalanı üzerinden giderken dolu yola birikmiş ve suyun üzerini kaplamıştı. İlgimi çekti ve bu videoyu çektim. Bu yaşıma geldim böyle dolu yağdığını görmedim. Gerçekten ilgi çekici bir görüntüydü. Hayranlığımı ve o görüntünün şaşkınlığını koruyamadım. Ben çekerken hayret etmiştim; ama videoyu izlerken bayağı güldüm, hoşuma gitti. Güzel bir anı oldu benim için." şeklinde konuştu. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »