Donk'tan milli takıma yeşil ışık

Kasımpaşa’da forma giyen Ryan Donk, teklif gelmesi halinde ay-yıldızlı formayı giyebileceğini söyledi

5 Ağustos 2014 Salı 17:58
Donk'tan milli takıma yeşil ışık
Kasımpaşa’nın geçen sezon renklerine bağladığı Ryan Donk, teklif gelmesi halinde Ay-Yıldızlı formayı giyebileceğini söyledi.

Hollandalı savunma oyuncusu, “Aslen Surinamlıyım. Ancak orada seviye çok düşük. Hollanda A Milli Takımı’nda hiç oynamadım. Türkiye’den teklif gelirse ciddi şekilde düşünürüm. Bazı futbolcular bu şekilde seçim yapıp daha sonra 1 maç oynayıp ardından görev almıyorlar. Mesela Fatih Terim, milli takıma yabancı bir isim çağırsa Türk halkı tepki gösterir mi?

Hollanda’da bir sürü farklı ırklar var ama Türkiye’de benim gördüğüm kadarıyla böyle bir durum yok. Benim bu seçimi yapmam normal ama Türkiye’de bu durum normal karşılanır mı? Ondan pek emin değilim. Tepki gelirse tedirgin olurum. Türk Milli Takım stoperleri çok kaliteli ama fazla tecrübeli değiller” diye konuştu.

'KAPTANLIK ÖZGÜVENİMİ ARTIRDI'

“Kasımpaşa gibi köklü kulüpte, bir yıl bulunmama rağmen kaptanlığın bana verilmesi gurur verici. Şota ile konuştum. İnandığını söyledi ve özgüvenimi artırdı. Ben de sorumluluk aldım.”

'BEŞİKTAŞ MAÇINI UNUTAMAM'

“Beşiktaş maçında öyle bir şey yapmayı tabii ki hiç düşünmedim. Çıkan karar çok yanlıştı. Olay tamamen hakem hatası. Herkes biliyor ki sahada iki top varsa oyun devam etmez.

Takım olarak gayet iyi giderken bu maçın tekrar kararı sonrası düştük. Tekrar oynamak çok tuhaftı. Bu maçı kariyerim boyunca unutamam.”
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »