19 Temmuz 2018, Perşembe

Dövizli askerlik ücreti 6 bin euroya düşecek

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanlığı’nın görüşünü alarak dövizli askerlik ücreti konusunda bir öneri hazırladı. Öneride dövizli askerlik için ödenecek para 6 bin euroya düşürüldü.

27 Haziran 2013 Perşembe 7: 0
Dövizli askerlik ücreti 6 bin euroya düşecek

Yurtdışı Türkler Dayanışma Kurulu toplantısında kurul üyelerinin, dövizli askerlik bedelinin 5 bin ile 6 bin 500 euro arasında olmasını önermesinin ardından Bekir Bozdağ, bir öneri hazırladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulan öneride dövizli askerlik için ödenecek para 6 bin euroya düşürülecek.

Başbakan Erdoğan, geçen hafta Yurtdışı Türkler Dayanışma Kurulu toplantısında kurul üyelerinin konuya ilişkin görüşlerini almıştı. Kurul üyeleri, bedelin 5 bin ile 6 bin 500 euro arasında olmasını önermişti. Bunun üzerine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanlığı’nın görüşünü alarak bir öneri hazırladı. Bekir Bozdağ’ın, dövizli askerlik için ödenecek parayı 6 bin euro olarak önerdiği belirtildi.

Dövizli askerlik daha önce 5 bin 120 euro iken Aralık 2011’de yapılan kanun değişikliğiyle 10 bin euroya çıkarılmış, ancak 21 günlük temel askerlik eğitimi kaldırılmıştı. İlk Bakanlar Kurulu toplantısında indirim kararının alınarak yürürlüğe girmesi bekleniyor. 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »