DP Genel Başkanı Uysal Aydın'da

DP Genel Başkanı Uysal: "Milletin önceliği, DP'nin de önceliğidir"

10 Kasım 2013 Pazar 2: 0
DP Genel Başkanı Uysal Aydın'da
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, milletin önceliğinin partisinin de önceliği olduğunu söyledi.

Uysal, partisinin Aydın il kongresine yaptığı konuşmada, iktidar ve muhalefeti eleştirdi.

Uysal, demokrat partinin büyük bir camia olduğunu belirten Uysal, "Bugün vazifemiz Menderes'in Demirel'in ve Özal'ın yaptıklarıdır. Bu inanç ve gururla milletimizin önüne çıkıyoruz" dedi.

Milletin içinde olmadığı hiçbir projeye taraf olmayacaklarını, hiçbir politikaya sahip çıkmayacaklarını ifade eden Uysal, geçmişte de bugün de yön levhalarının millete doğru olduğunu kaydederek, "Milletin öncülüğü, DP'nin de önceliği. Demokrasinin anlamını biliyoruz. Hakimiyetin milletimizde olduğunun bilincindeyiz. Demokrat görünenlerin aksine, demokrasiyi Türkiye'de milli güvenliğimizin şemsiyesi olarak görüyoruz. Milleti birbirine kırdırmadan çözüm yolları geliştiriyoruz. Demokrat görünenlerin Menderesi ağızlarına almaya hakkı yoktur. Bize bırakılan emaneti layıkıyla temsil etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Konuşmanın ardından, tek listeyle gidilen seçimde, DP Aydın İl Başkanı Serhat Emanet yeniden bu görev seçildi. 

Başkan  Serhat Emanet'in yönetiminde şu isimler yer aldı:

 Emin Güvenç, Selcan Nuriye Çerçi, Ahmet Özer, Ali Sami Dündar, Çetin Mazınlı, Behcet Özkan, Mehmet Akif Yılmaz, Mehmet Dikmen, Akın Apaydın, Necati Dolmacı, Hulisi Şen, Günaydın Işık, Yüksel Uzuk, Zeki Çallı, Ömer Demiröz, Berrin Sezer, Hamide Doğan, Ali Osman Duman, Mustafa Tekeli, Adem Özer, Hikmet Cengil, Rıfkı Atay, Ömer Vela, Salih Muslu, Şerif Ali Huday, Ersin Aydın ve Süleyman Kaya.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »