18 Haziran 2018, Pazartesi

Dr. Mehmet Öz ifade verdi

ABD'de yaşayan kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz, kendisinin sunduğu televizyon programında, çıkar amaçlı olarak diyet ilaçlarını övdüğü gerekçesiyle ABD Senatosu'nda ifade verdi.

18 Haziran 2014 Çarşamba 22:18
Dr. Mehmet Öz ifade verdi
ABD'de kendi adıyla yayınlanan televizyon programın sunuculuğunu yapan Dr. Mehmet Öz, Missouri Senatörü Claire McCaskill tarafından diyet ilaçlarını övdüğü gerekçesiyle çağrıldığı ABD Senatosu'nda ifade verdi.

Amerikan Senatosu karşısında kendisini savunmak zorunda kalan Öz, önceki yıllarda yayınlanan televizyon programlarında yeşil kahve çekirdeğinin kilo vermeyi sağladığını öne süren açıklamaları yüzünden mahkemelik oldu. Dr. Öz hakkında suç duyurusunda bulunan Senatör McCaskill duruşma sırasında, “Programında birçok güzel şey yapıyorsun. Ama neden bu tür ürünlerin işe yaramadığını bilmene karşın bunları söylüyorsun anlamıyorum" diye konuştu. Önerdiği ilaçların işe yaradığına inandığını belirten Öz de, bu ilaçları kendisi ve ailesinin de denediğini söyledi. Doktor olarak işinin gereksinim duyan insanlara yardım etmek olduğunu belirten Öz, insanlara umut olabilecek bir ürünü onlara tanıtarak kendilerine yardımcı olduğunu savundu. Öz, bu ilaçların diyet ve egzersiz yapmadan uzun süreli çözüm üretmeyeceğini de söyledi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »