Driftte dünya rekoru kırıldı

Samsun'da gerçekleşen 'Dünya Drift Rekoru' denemesi sonunda Alman Pilot Harald Müller, 144,12 kilometrelik derecesiyle rekor kırdı

16 Temmuz 2014 Çarşamba 18:16
Driftte dünya rekoru kırıldı
Samsun’da gerçekleşen ’Dünya Drift Rekoru’ denemesi sonunda Alman Pilot Harald Müller, 144,12 kilometrelik derecesiyle ABD’li Johan Schwartz’ın 84,13 kilometrelik rekorunu geride bıraktı ve hem kendisinin hem de Türkiye’nin adını Guinnes Rekorlar Kitabı’na yazdırmayı başardı.

Gençlik ve spor Bakanlığı’nın desteklediği, Avrasya Otomobil Sporları Kulübü (AVOK) tarafından da organize edilen, ’Dünya Drift Rekoru’ denemesi Samsun’da gerçekleşti.

İlkadım İlçesi Batı Park helikopter pistinde yapılan rekor denemesi saat 20.00’de başladı. Alman pilot Harald Müller, kullandığı Toyota GT86 ile ilk denemesinde 241’inci turda benzinden kaynaklı yaşanan sorun nedeniyle başarısız oldu.

Bunun üzerine Guinness Türkiye Hakemi Şeyda Subaşı Gemici, Harald Müller’e bir şans daha verdi. Saat 21.40’da 2’nci denemesine başlayan Alman pilot, bu kez hiç bir sorun yaşamadı.

Saatler 00.00’ı gösterdiğinde ise Alman pilot Harald Müller, 84,13 kilometre ile ABD’li Johan Schwartz’a ait olan ’Dünya Drift Atma Rekoru’nu 144,12 kilometreye çıkardı ve hem kendisinin, hem de Türkiye’nin adını Guinnes Rekorlar Kitabı’na yazdırdı.

Harald Müller’in otomobilini durdurmasının ardından Guinnes Türkiye Hakemi Şeyda Subaşı Gemici, otomobil içerisinde bulunan GPS cihazını kontrol etti ve rekorun 114,12 kilometre ile kırıldığını tescilledi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »