Dünya devi alev alev yandı!

ABD'nin Kentucky eyaletinin Louisville kentinde General Electric'e ait tesislerde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye aracı sevk edildi. Dev fabrikada üretim merkezi kullanılamaz hale geldi.

4 Nisan 2015 Cumartesi 2:14
Dünya devi alev alev yandı!
Dünyanın en büyük 4. elektrik şirketi olan General Electric’e ait fabrikada çıkan yangın, üretim merkezini kullanılamaz hale getirdi.
 
Küresel teknoloji şirketi General Electric’in, ABD’nin Kentucky eyaletine bağlı Louisville kentinde bulunan fabrikasında henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin bölgeye yönlendirildiği bildirilirken, depo olarak kullanılan 6 numaralı binada çıkan yangının kısa sürede üretim merkezini sardığı ve üretim merkezini kullanamaz hale getirdiği ifade edildi.

Binanın kısa süre içinde boşaltıldığı bildirilirken, çalışanların güvende olduğu öğrenildi. Yaklaşık 100 itfaiye görevlisinin Henüz belirlenemeyen bir sebeple çıkan yangını kontrol altına almaya çalıştığı bildirildi. Merkezden yükselen dumanlar kısa süre içinde gökyüzünü kapladığı ve çevre binaların da dumandan etkilendiği yangında yaralı veya ölü olup olmadığı netlik kazanmadı.
 
SEBEBİ BELİRLENEMEDİ

 
1000 dönümlük GE makine tesisinin bu yılın ilerleyen zamanlarında İsveçli makine üreticisi Electrolux'e bağlanması bekleniyor. Sanayi tesisindeki en az 15 binada yaklaşık 6000 GE elemanı çalışıyor.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »