Dünya futbol yolcusu!

Seyahat arama motoru Skyscanner’ın verilerine göre, Brezilya’ya yapılan uçak bileti aramalarında en fazla artış %810 Japonya'da yaşandı

3 Haziran 2014 Salı 23:37
Dünya futbol yolcusu!
Bu yaz her ülkeden futbol tutkunu, kupa heyecanını yerinde yaşamak için Brezilya’nın yolunu tutuyor.

İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner,  futbol heyecanını yerinde yaşamak isteyen ve rotayı kupaya çeviren ülkeleri araştırdı.

HERKES BREZİLYA'YA BİLET ARIYOR

Skycanner’ın verilerine göre, 11 Haziran-14 Temmuz 2013 tarihlerindeki aramalara kıyasla bu sene Brezilya’ya yapılan uçak bileti aramalarında %810 artış ile kupaya en çok ilgi gösteren ülke Japonya oldu.

Japonya’nın yanı sıra Brezilya aramalarında ABD’den %387, Rusya’dan ise %379 artış görüldü. Türkiye kupaya katılmamasına rağmen, Türklerin futbol aşkı uçak bileti aramalarına da yansıdı ve Brezilya’ya aramalar %126 arttı. Aynı şekilde kupaya katılmayan Kanada’dan ise %494 oranında artış görüldü.

FİNAL UMUDU OLAN ÜLKELER

Kupanın favorisi gösterilen ülkelerin final oynayacaklarına dair kendilerine güvenleri tam. Final maçları dönemi için en çok uçak bileti arayan ülkelerin ev sahibi Brezilya, İngiltere ve Almanya olarak sıralanması, bu ülkelerin final umutlarının yüksek olduğunu gösteriyor.

Brezilya’ya Uçak Bileti Aramalarında Artış Görülen Ülkeler

1.       Japonya           % 810

2.      Kanada            %494

3.       ABD                % 387

4.      Rusya               % 379

5.      Avustralya         %351

6.      İngiltere             %190

7.       Almanya           %149

8.      Fransa              %146

SKYSCANNER NEDİR?

Skyscanner tamamen anlaşılır, bağımsız ve ücretsiz uçuş arama hizmetinin yanı sıra anında otel ve araba kiralama sonuçlarını karşılaştıran, dünyanın önde gelen seyahat arama motorudur.

2003 yılında kurulan Skyscanner, internet sitesi ve mobil uygulamasının güçlü teknolojisiyle ayda 25 milyondan fazla tekil ziyaretçiye seyahat planlamasında yardımcı olmaktadır.

Skyscanner tüm dünyada 30’un üzerinde dilde hizmet vermektedir. iPhone, iPad, Android, Windows Phone, BlackBerry ve Windows 8 uygulamaları 30 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiştir.

Merkezi Edinburg’un yanı sıra Glasgow, Singapur, Pekin, Barselona ve Miami de dahil olmak üzere toplam 6 uluslararası ofisi olan Skyscanner’ın 35 farklı milletten, 400’den fazla çalışanı bulunmaktadır.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »