Dünya Kupası'na teknik direktör dayanmadı

Brezilya'da düzenlenen Dünya Kupası'nda 5 teknik direktör ve bir federasyon başkanı görevlerini bıraktı

27 Haziran 2014 Cuma 16:59
Dünya Kupası'na teknik direktör dayanmadı
Brezilya'daki Dünya Kupası, milli takım teknik direktör değirmeni gibi çalışıyor.

Şampiyonada henüz grup maçları tamamlanırken, Fildişi Sahili, İtalya, İran, Japonya ve Honduras'ın teknik direktörleri görevini bıraktı. Ayrıca İtalya'da futbol federasyonu başkanı da gitti.

İLK İSTİFA SABRİ LAMOUCHİ'NDEN

Dünya Kupası'nda ilk istifa, C Grubu'nun son maçında Yunanistan'a yenilerek kupanın dışında kalan Fildişi Sahili'nin Fransız çalıştırıcısı Sabri Lamouchi'den geldi.

Lamouchi'yi, sonuncusu 2006'da olmak üzere Dünya Kupası'nı 4 kez kazanan D Grubu'ndaki İtalya'nın elenmesi sonrası Cesare Prandelli izledi. Prandelli ile birlikte İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Giancarlo Abete de görevi bıraktığını açıkladı.
     
F Grubu'nu galibiyetsiz tamamlayan İran'ın başındaki Portekizli Carlos Queiroz istifa eden 3. teknik direktör oldu.

C Grubu’nda 3 maçında da galibiyet alamayan Uzakdoğu ekibi Japonya'nın İtalyan teknik direktörü Alberto Zaccheroni, "Tüm sorumluluk bana ait ve başarısız olduğum için görevimi bırakma kararı aldım" sözleri ile istifasını açıkladı.

SON OLARAK LUIS SUAREZ BIRAKTI

E Grubu'ndaki 3 maçını da kaybeden Honduras'ın Kolombiyalı teknik direktörü Luis Suarez'in de istifa etmesiyle iki haftalık periyotta görevini bırakan teknik adam sayısı 5'e çıktı.

Luis Suarez, "Tüm ülke hayal kırıklığına uğradı. İkinci tura çıkma hayalini gerçekleştiremediğimiz için ben de üzgünüm. Değişim zamanı geldi" ifadelerini kullanarak istifa etti.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »