Dünya medyasında ilk haber

İstanbul Yenikapı'da beş milyon kişinin toplandığı tarihi miting, BBC'den Al Jazeera'ye, Deutsche Welle'den The Guardian'a manşetten verildi.

7 Ağustos 2016 Pazar 21:45
Dünya medyasında ilk haber
15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaptıkları haberlerle tepki çeken dünyanın önde gelen medya organları, İstanbul Yenikapı'daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ni ilk haber olarak gördü.

BBC, 'İstanbul'da darbe karşıtı dev miting' manşetiyle verdiği haberinde, kalabalığın darbeye karşı Türkiye'nin en büyük şehrinde toplandığını yazdı.

Alman Deutsche Welle'nin manşeti ise, 'İstanbul'da dev gösteri' oldu. Haber organı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısının yanıt bulduğunu vurguladı.

İngiliz Independent gazetesi, 'İstanbul'daki tarihi darbe karşıtı mitinginde dev kalabalık toplandı' başlığını kullandı. 

The Guardian gazetesinin internet sitesi de çok sayıda fotoğraf kullandığı haberinde iktidar ve muhalefetin mitingde buluştuğunu yazdı.

Darbe girişimi ve sonrasında Türkiye'nin yanında yer alan Al Jazeera English, 'Türkiye mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve muhalifler birleşti' başlığını attı. Spotta ise milyonlarca kişinin demokrasi mitingine katıldığı yer aldı.
 
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »