23 Şubat 2019, Cumartesi

Edirne'de 500 köpek kayboldu iddiası

EDİRNE Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (EDHAYKO) Başkanı Nurhan Kalender, eski çöplükte yaşayan yaklaşık 500 köpeğin ortadan kaybolduğunu öne sürerek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

7 Şubat 2018 Çarşamba 19:42
Edirne'de 500 köpek kayboldu iddiası
Kentte geçen yıl Kasım ayında kapatılan eski çöplükte barınan ve belediye tarafından beslenen yaklaşık 700 köpekten 500 kadarının ortadan kaybolduğu iddia edildi. EDHAYKO Başkanı Nurhan Kalender, dernek üyeleri ile gittikleri çöplükte tutanak tuttu. Kalender, ayrıca köpeklerin kaybolması konusunda savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Köpeklerin 4-5 günlük bir süre içerisinde kaybolduğunu söyleyen Kalender, "Edirne çöplüğü burası, biz buraya 2-3 yıldır geliyoruz. Burada çok sayıda hayvan sefalet içinde yaşamaya çalışıyordu. Kapandıktan sonra biz beslemeye çalıştık, fakat sayı 700-800 olunca, biz dernek olarak besleme imkanımız olmadığı için belediyeye başvurduk. Belediye ekipleri 2 aydır hayvanları burada  düzenli besliyor. Burada 24 saat güvenlik var. kameralar var. Bu alanda yüzlerce köpek 1 Şubat salı gününden itibaren kayboldu. Ondan önceki çarşamba günü çok fazla köpek vardı, ama bu 4-5 gün içinde bu köpekler birden bire kayboldu. Buraya hayvanları beslemeye gelen genç arkadaşlarımız var onlar fark etti" dedi.

Köpekleri bulmak için çalışmalarının sürdüğünü belirten Kalender, "Bunu kim ya da kimler yaptı bilmiyoruz. Çok şaşkınız. Belediye Orman Su İşleri Müdürlüğü ve biz, hep beraber burada sayım yaptığımızda 200 civarında köpek olduğunu tespit ettik. Biz kimseyi suçlamıyoruz, iftira atmıyoruz. Ama burada kaybolan köpekler var. Bunlar bulunmalı. Savcılığa gidip köpeklerin bulunması için suç duyurusunda bulunduk. Edirne Valiliği'ne, Emniyet Müdürlüğü'ne her gün giderek köpeklerin bulunması için çalışmalarımız devam ediyor. Köpekler bulunana kadar peşini bırakmayacağız" diye konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »