Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa

19 Mayıs 2015 Salı 19:34
Edirne'den kısa kısa
EDİRNE (AA) - Edirne'den vatani görevini yapmak üzere askere giden gençlerin Edirne Belediyesi'nce tahsis edilen araçlarla otogara götürüldüğü bildirildi.
Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal Uygun, yaptığı yazılı açıklamada, belediyenin çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini belirtti.
Belediye başkanı Recep Gürkan'ın talimatıyla yeni bir hizmetin daha hayata geçtiğini aktaran Uygun, şunları kaydetti:
"Edirne merkezinde çeşitli mahallelerimizden vatani görevini yapmak üzere askere giden gençlerimiz Edirne Belediyesi'nce tahsis edilen araçlarla otogara götürüldü. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünce yürütülün çalışma ile gençlerimizi askere uğurlamak üzere arkadaşları ve aileleri için tahsis edilen otobüslerle hiç bir ayrım gözetmeden tüm mahallere hizmet verildi. 12 - 13 - 14 ve 15 Mayıs tarihlerinde belediye başkanlığımıza müracaat eden 60 askerimizin aile ve yakınlarını otogara götürmek üzere hizmet verilmesi esnasında her hangi bir aksaklık yaşanmadığı gibi asker ailelerinden belediye başkanımız sayın Recep Gürkan'a çok teşekkür ettiler. Ailelerimizin ve askerlerimizin mutluluklarını görmek bizlere ayrı bir mutluluk kattı."
 
-Edirne Belediyesi'nin yağlı güreşlerdeki başarısı
 
Edirne Belediyesi güreşçilerinin Tekirdağ Velimeşe Güreşleri'nden madalyayla döndüğü bildirildi.
Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, güreşlere katılan güreşçilerden Serkan Makas'ın Ayak Boyu’nda birinci,  Ufuk Yanık'ın Deste Büyük Boy’da birinci ve Tansel Umut'un ise Küçük Orta Küçük Boy'da ikinci olduğu belirtildi.
Açıklamada görüşlerine yer verilen antrenör Talat Çelik, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın güreşe destek verdiğini belirtti.
Kırkpınar'daki başarı çıtasını yükseltmek istediklerini belirten Çelik, "Kırkpınar öncesi ülkemizdeki diğer yağlı güreşlere katılarak aldığımız ödüllerle de hem belediyemizin hem de Edirne'mizin adını başarıyla duyurmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »