21 Mayıs 2018, Pazartesi

Efsane başkana veda

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba son yolculuğuna uğurlanıyor.

15 Ağustos 2014 Cuma 19:21
Efsane başkana veda
Süleyman Seba'nın cenazesi, sabah saatlerinde Amerikan Hastanesi'nden alınarak Beşiktaş'taki evine getirildi. Seba'nın evinin önünde bekleyen grupta Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları olması dikkatlerden kaçmadı.

Evin önünde toplanan kalabalık Süleyman Seba için dua etti. Seba için edilen dualar sırasında gözyaşları adeta sel oldu.KULÜP BİNASI ÖNÜNDE KALABALIK

Seba'nın cenazesi evinin önünde edilen duaların ardından Beşiktaş kulüp binasına getirildi. Binlerce kişi burada dakikalarca Süleyman Seba'yı alkışlarıyla uğurladı, cenaze aracına karanfiller bıraktı.

BEŞİKTAŞ'IN ONURSAL BAŞKANI SÜLEYMAN SEBA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın naaşı saat 10.00'da hastaneden çıkarılarak evinin önüne getirildi.
Hastane önüne büyük ebatta bir Süleyman Seba posteri ve bir Beşiktaş Bayrağı asıldı.
Seba'nın naaşı çıkarken hastanede eski talebelerinin yanında olduğu görüldü. Samet Aybaba, Rıza Çalımbay, Gökhan Keskin gibi efsane kadronun efsane isimleri Seba'yı son yolculuğuna uğurlamak için hazır bulundu. Beşiktaş Belediyesi Eski Başkanı İsmail Ünal ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedaroğlu da hastaneye gelen isimler arasında yer aldı.

HELALLİK ALINDI

Hastaneden çıkarılan Seba'nın naaşı önce evinin önüne getirildi. Burada dualar okundu, helallik alındı. Daha sonra Akaretler'deki kulüp binasına getirilen Seba, buradaki kısa bir törenle anıldı. Yine dualar okundu helallik alındı. Seba'nın cenazesi kulüpten çıkıp stada giderken dakikalarca alkışlandı. Seba'nın tabutuna karanfiller atıldı.

SEBA'NIN NAAŞI STADA GETİRİLDİ

Seba'nın naaşı stada getirilmesiyle beraber taraftarlar büyük bir heyecan ile "Seba ölmedi kalbimizde yaşıyor", "Büyük başkan" ve "Süleyman Seba'nın evlatlarıyız" şeklinde yüksek sesle sloganlar attı. Taraftarlar ayrıca şu marşı da dile getirdiler:

Yağmurlu bir günde görmüştüm seni
Üstünde çubuklu formalar vardı
O anda tutuldum aşık oldum ben
Hayatın anlamı siyah beyazdı...

Ölümle yaşamı ayıran çizgi
Siyahla beyazı ayıramaz ki
Her yolun sonunda ölüm olsa da
Sevenleri kimse ayıramaz ki
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »