Ekmeleddin İhsanoğlu Anıtkabir'i ziyaret etti

MHP ve CHP’nin 163 milletvekilinin imzasıyla 12. cumhurbaşkanlığına aday gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu, ilk olarak Anıtkabir'e giderek seçim kampanyasına başladı

30 Haziran 2014 Pazartesi 17:26
Ekmeleddin İhsanoğlu Anıtkabir'i ziyaret etti
CHP ve MHP’nin çatı aday olarak Cumhurbaşkanı adayı gösterdiği Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, saat 10:30'da Anıtkabir’i ziyaret etti. İhsanoğlu'na milletvekilleri ve partililerin yanı sıra çok sayıda vatandaş da eşlik etti. Atatürk’ün mozolesine çelenk koyan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

"Cumhuriyetimizin kurucusu ve İstiklal mücadelemizin kahramanı aziz Atatürk,

Gencinden yaşlısına hepimize emanet ettiğin Cumhuriyetimiz, bu günlerde Cumhurbaşkanının halk tarafından seçimi ile yeni bir safhaya ulaşmış bulunmaktadır. Bu kutlu, bu ulvi vazifeye talip olduğum şu anda Cumhuriyetin değerlerinin takipçisi ve geliştiricisi olacağımı Türk milletine ilan ederim.

Ülkemiz, işaret ettiğin "Yurtta sulh, cihanda sulh" ülküsüne her zamankinden daha fazla sarılma ihtiyacı hissetmektedir.

Sosyal barışın ve huzurun temin edilip korunması, ülkemizin refah seviyesinin yükseltilmesinde kilit bir rol oynayacak; halkımızın mutluluğu, bölgemiz ve dünyamız için de bir örnek teşkil edecektir.

Temelinde evrensel hukuk değerlerinin, sütunlarında bağımsız yasama, yürütme ve yargı kuvvetlerinin, çatısında insan hak ve hürriyetlerinin yer aldığı Türkiye Cumhuriyeti, cepheleşen dünyada huzuru, itibarı ve istikrarı ile ilelebet payidar kalacaktır. Bizlere düşen, gelecek nesillerimizin mutluluğunu bugünden tesis edecek gerekli adımları atmak, çatışmadan ve çözümsüzlükten uzak duran ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşımaktır.

Bu kararlı yolculuğumuzda en büyük gücümüz milli egemenliğin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi, en sağlam dayanağımız ise muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak hedefimizdir.

Ruhun şad olsun."
 

Türk-İş, TESK ve TOBB'a ziyaret


Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu Anıtkabir ziyaretinin ardından sırasıyla, saat 14.00’de Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), 15.00’te Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve 16.00’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni (TOBB) ziyaret edecek.

Ekmeleddin İhsanoğlu yarın da memleketi Yozgat’a gidecek. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »