21 Mayıs 2018, Pazartesi

Ekmeleddin İhsanoğlu yazılı açıklama yaptı

"Adaylık süreci resmiyete kavuşunca kampanyamız başlayacak"

21 Haziran 2014 Cumartesi 0: 9
Ekmeleddin İhsanoğlu yazılı açıklama yaptı
CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı için önerdiği Ekmeleddin İhsanoğlu, "Adaylık süreci resmiyete kavuşmasından sonra, belirlediğimiz program çerçevesinde kampanyamız fiilen başlayacak ve ülkemizin her tarafında milletimizle buluşarak, bu tarihi yolculuğa birlikte çıkacağız" değerlendirmesinde bulundu.

İhsanoğlu, yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanının ilk kez halk tarafından seçileceği tarihi bir dönemi yaşadıklarını belirtti.

Adaylık hususunda farklı görüşlere sahip siyasi partiler arasında anlayış birliğinin oluşması ve toplumun her kesimini kapsayan büyük bir uzlaşmanın ortaya çıkmasını mutlulukla karşıladığını belirten İhsanoğlu, "Bu uzlaşmanın odak noktasında bulunuyor olmaktan ve şahsıma gösterilen bu yüksek teveccüh ve güvenden dolayı milletimize şükranlarımı sunuyorum" ifadesini kullandı.

"İçinden geçmekte olduğumuz bu tarihi süreçte, ülkemizin esas ihtiyacı, cumhuriyetimizin temel niteliklerinin korunarak, birlik ve beraberliğimizin huzur, kardeşlik ve toplumsal barış ortamıyla yeniden taçlanmasıdır" açıklamasını yapan İhsanoğlu, şunları kaydetti:

"Hiç kimsenin kendisini öteki hissetmediği, tüm vatandaşlarımızın Hürriyet ve refahının hukuk devleti tarafından teminat altına alındığı, herkesin haklarının eşitlik ilkesi çerçevesinde adil bir şekilde korunduğu, saygın ve güçlü bir Türkiye özlemini kalbimizde hissediyoruz. Bu kapsamda ekibimizle birlikte hazırlık çalışmalarını başlatmış bulunmaktayız. Adaylık süreci resmiyete kavuşmasından sonra, belirlediğimiz program çerçevesinde kampanyamız fiilen başlayacak ve ülkemizin her tarafında milletimizle buluşarak, bu tarihi yolculuğa birlikte çıkacağız. Bu bağlamda medya ve basın kuruluşlarıyla düzenli bir ilişki kurularak kamuoyunu aydınlatma ve bilgilendirme faaliyetleri başlayacaktır. Milletimizin her kesiminden bu tarihi uzlaşmaya ve şahsıma gösterilen büyük alakaya bir kez daha teşekkür eder, tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunarım."

 Açıklamada, İhsanoğlu'nun resmi internet sitesinin "http://www.ihsanoglu.com.tr", resmi Twitter hesabının ise "@profdrihsanoglu" olduğu bildirildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »