Ekrem Dumanlı ABD'de görüldü

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davaları kapsamında çeşitli suçlardan aranan eski Zaman gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, ABD'nin New Jersey eyaletinde bir alışveriş merkezinde görüldü.

30 Ekim 2016 Pazar 18: 8
Ekrem Dumanlı ABD'de görüldü
Hakkındaki bir çok dava nedeniyle tutuklama talebiyle aranan Dumanlı,  turistlerin yoğun ilgi gösterdiği New Jersey eyaletindeki "Jersey Garden" isimli  alışveriş merkezinde eşi ve çocuğuyla alışveriş yaparken fotoğraflandı.

Çevredekiler tarafından tanındığını farkeden Dumanlı, fotoğraf  çekilmesinden endişe ettiği için bere ve gözlük taktı.

Dumanlı hakkında "futbolda şike kumpası" ve Cumhurbaşkanına hakaret  davalarının da aralarında olduğu çok sayıda soruşturma nedeniyle yakalama kararı  bulunuyor.

FETÖ/PDY ile ilgili 73 kişi hakkında açılan "çatı" davasını görecek  olan Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve diğerleriyle  birlikte Ekrem Dumanlı'nın da mal varlığına el konulması kararı vermişti.

Daha önce de yine FETÖ davaları kapsamında aranan Adem Yavuz Aslan,  Tuncay Opçin, Aydoğan Vatandaş gibi isimler ABD'de, örgüt firarisi Prof. Dr.  Osman Özsoy ise Kanada'nın Toronto kentinde görüntülenmişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »