26 Mayıs 2018, Cumartesi

Elazığ Ticaret Meslek Lisesi 50’nci Yılını Kutluyor

Elazığ Ticaret Meslek Lisesi’nin, 50’nci Kuruluş Yıldönümü ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. 50’nci yıldönümlerini etkinliklerle kutlayacak olan Elazığ Ticaret Meslek Lisesi’nin gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısına okul mezunlarından sanatçı Tekin Bulut ve emekli öğretmenler katıldı.

2 Haziran 2014 Pazartesi 7: 0
Elazığ Ticaret Meslek Lisesi 50’nci Yılını Kutluyor
Elazığ Ticaret Meslek Lisesi’nin, 50’nci Kuruluş Yıldönümü ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

50’nci yıldönümlerini etkinliklerle kutlayacak olan Elazığ Ticaret Meslek Lisesi’nin gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısına okul mezunlarından sanatçı Tekin Bulut ve emekli öğretmenler katıldı.

“Böyle Bir Etkinliği Gerçekleştirecek Olmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz”


Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Mesut Aksan, böyle bir etkinliği gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını ifade ederek, 50 yıllık tarihi boyunca mezun olanların bir araya getirilmesi için Ticaret Meslek Lisesi Müdürlüğü ile Ticaret Meslek Lisesi Mezunları Platformu olarak bir takım çalışmalar başlattıklarını söyledi.

Amaçlarının, 50 yıllık tarihinde Elazığ Ticaret Meslek Lisesi ile bağı olan herkesi bir araya getirmek olduğunu vurgulayan Okul Müdürü Mesut Aksan; “ özellikle alanlarında başarılı olmuş mezunlarımız ile onları hayata hazırlayan eğitimcilerimizi yeniden bir araya getirmek, bu kapsamda mezun olacak yeni kuşak öğrencilerimiz ile yeni kuşak eğitimcilerimize moral ve motivasyon oluşturmak, yeni nesillere ufuk ve vizyon oluşturmak, bir o kadar da eski mezunlarımızın kurumumuza ve üzerlerinde emeği olan eğitimcilerimize karşı vefa duygularını artırırken, onları eğitim dönemlerine götürerek anılarını canlandırmak, farklı alanlarda çok önemli görevler üstlenen isimlerin Elazığ’a ve hayatımızda önemli yer tutan okulumuza katkı sağlamaları, kendi mezun oldukları dönemlerdeki arkadaşları ile buluşup o günleri yad ederek Ticaret Meslek Lisesi’nin Kültürel dokusunun geliştirilmesine katkılarını devam ettirmektir.” Dedi.

“4 Haziran’da ki Etkinliğe Yoğun Bir Katılım Olacak”


Aksan, gerçekleştirecekleri etkinliğe yoğun bir katılımın olacağını söyleyerek şunları kaydetti: “ Eğitim hayatlarının orta öğretim bölümünü Ticaret Meslek Lisesi çatısı altında tamamlayıp üniversite eğitimi alan veya almayan, iş hayatına atılan birçok ismin bugün çalışma yaptıkları alanlarda zirveye yükseldikleri hepimizin malumudur. İş, sanat, ticaret, siyasi ve bürokrasi, hukuk gibi alanlarda zirvede olan bu isimlerin tamamına yakın ulaşılmış ve okulumuzun bu özel gününde bir araya gelmeyi kendilerinin de çok isteklerini hatırlandıkları için mutlu olduklarını geleceklerini beyan etmişlerdir.

4 Haziran 2014 Çarşamba günü saat 17.00’da yapacağımız 50’nci Kuruluş yıldönümü etkinliğimize mezunlarımız ve okulumuzda görev yapan tüm okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizi sizlerin aracılığı ile bu etkinliğimize bekliyoruz.” Dedi.

Bulut; “Böylesi Bir Etkinlik Bizi Memnun Etti”


Okul mezunlarından olan Sanatçı Tekin Bulut ise; böylesi bir etkinliğin kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini dile getirerek, eskiyi yâd etme ve özellikle birlik beraberliğe ihtiyaç duyulan son dönemlerde 4 Haziran’da gerçekleştirecekleri etkinliğin bu anlamda önemli olduğunu söyledi.

Bulut, kimseye özel davetiye göndermediklerini, Elazığ Ticaret Meslek Lisesi ile bağı olan herkesi orada görmek istediklerini ifade etti. 

Kaynak: http://www.elazigyeniufuk.com/gundem/elazig-ticaret-meslek-lisesi-50nci-yilini-kutluyor-h3857.html


OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »