23 Temmuz 2018, Pazartesi

Elazığ'da geçici istihdam imkanı

Başvurular internet üzerinden alınacak, sonuçlar kısa mesajla bildirilecek.

12 Kasım 2013 Salı 2:30
Elazığ'da geçici istihdam imkanı
Elazığ'da bin 500 kişinin Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında geçici olarak istihdam edileceği bildirildi.

Elazığ Valiliği Toplantı Salonu'nda çalışmayla ilgili bilgi veren Vali Ömer Faruk Koçak, Valilik ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün organizesindeki programla, il merkezi ve ilçelerde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında istimdam edilmek üzere bin 500 kişinin geçici olarak işe alınacağını söyledi.

Bu kapsamda daha çok gelir düzeyi düşük, muhtaç ve dezavantajlı ailelere ulaşarak, onların geçici de olsa dezavantajlarını ortadan kaldırmayı ve istihdam edebilirlik kapasitelerini güçlendirmeyi hedeflediklerini belirten Koçak, şöyle konuştu:

"Bunu gerçekleştirirken ilkelerimiz nelerdir? Hakkaniyetli hizmet götürmek. Hakkaniyeti nasıl gerçekleştireceğiz? Hakkı olanın buna ulaşmasını sağlayacak mekanizmayı web tabanlı bir yazılımla gerçekleştirdik. Herkes müracatını yaptı ve hiçbir ayrım gözetmeden kendi bilgilerini verdi. Bu bilgiler doğrultusunda ve hakkaniyeti sağlayacak metodolojiyi oluşturarak, her hangi bir şekilde insan eli değmeden herkesin hak ettiği yere ulaşmasını sağlayacak bir sistem oluşturduk."

Müracaatçıların internetten sisteme girerek kendi beyanlarını ve sıralamalarını sunucu üzerinden kontrol edebileceklerini ifade eden Koçak, hakkının ihlal edildiğini düşünenlerin itiraz edebilecekleri bir mekanizma oluşturduklarını kaydetti.

Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Tahir Cevher de çevre temizliği ve düzenlemesi, kamusal alt yapının yenilenmesi, bakım-onarım işleri, ağaçlandırma, park düzenlemeleri, vadi ve dere ıslahı, erozyon engelleme çalışmaları gibi alanlarda istihdam sağlanacağını belirterek, işe yerleştirilenlerin 6 ay çalışacağını söyledi. Başvuru sonuçlarının kısa mesajla katılımcılara bildirileceğini ifade eden Cevher, "İşe yerleşemeyen işsizlerimiz de umutsuzluğa kapılmasınlar. Özellikle üniversite mezunlarıyla, nitelikli, mesleğe sahip kişiler, yılbaşından sonra yoğun bir şekilde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarımızdan faydalanabilirler" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »