Elmander, Bröndby ile 2 Yıllık Sözleşme İmzaladı

Bir dönem Galatasaray'da oynayan Elmander, Danimarka ekiplerinden Bröndby IF ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

25 Haziran 2014 Çarşamba 3:19
Elmander, Bröndby ile 2 Yıllık Sözleşme İmzaladı
Daha önce Galatasaray'da oynayan İsveçli Johan Elmander, Danimarka Süper Lig takımlarından Bröndby IF ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

"ELMANDER EVİNE DÖNDÜ"

Kulübün internet sitesinden "Elmander evine döndü" şeklinde duyurulan haberde, daha önce de Bröndby IF'de oynayan 33 yaşındaki İsveç milli takımı oyuncusunun istatistiki bilgilerine yer verilerek, Bröndby IF'de oynadığı 2004-2006 yılları arasında 81 maça çıktığı ve takımı adına 29 gol kaydettiği bildirildi.

"TAKIMIMIZA ÜST DÜZEY OYUNCU KATTIK"

Bröndby Spor Direktörü Per Rud ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Elmander'in ilerlemiş yaşına rağmen fiziksel olarak güçlü olduğunu belirtti. Rud, Elmander'in geçen sezon Norwich ile 28 maça çıktığını, ondan önceki 2 sezonda ise Galatasaray adına 50 maça çıktığı bilgisini vererek "Bunu fiziken yeterli olmayan birisi yapamaz" dedi. Per Rud, "Hiç kuşkusuz takımımıza üst düzey bir oyuncu kattık" ifadesini kullandı.

"BRÖNDBY'NİN HER ZAMAN KALBİMDE YERİ VAR"

2005 yılında Bröndby ile kupa ve şampiyonluğu kazanan Johan Elmander ise transfer konusunda, "Burada iken çok güzel günler geçirdim. Bröndby'nin her zaman kalbimde yeri var" dedi.

Bröndby IF, bu sezon Elmander'in aksine daha çok genç oyuculardan kurulu bir takım oluşturmuş bulunuyor.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »