18 Haziran 2018, Pazartesi

Emekli Orgeneral Çetin Doğan Serbest

Balyoz davası hükümlüsü emekli Org. Doğan tahliye edildikten sonra yaptığı açıklamada "Ben darbeci değilim, ben Mustafa Kemal'in askeriyim" dedi.

20 Haziran 2014 Cuma 3:56
Emekli Orgeneral Çetin Doğan Serbest
Balyoz davasından tutuklu bulunan Emekli Org. Çetin Doğan tahliye edildi. Çetin Doğan, serbest kaldıktan sonra yaptığı açıklamada "Mustafa Kemal'in askeriydik, hala öyleyiz." dedi. "Balyoz Planı" iddianamesinde Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgenenal Çetin Doğan'ın 1 numara olarak yer almıştı.

"NEREDE KALMIŞTIK?"

Balyoz iddianamesi kapsamında tutuklu bulunan Doğan'ın, tahliye sonrası açıklamasındaki ilk sözü "Nerede kalmıştık?" oldu.

İşte Çetin Doğan'ın o açıklamaları:

"Bu haksızlıklar ne zaman bitecek? Bu davayı kurgulayanlar içeri girdikten sonra... 'Ben darbeci değilim, ben Mustafa Kemal'in askeriyim, ben devrimciyim' demiştim. yine aynı duruştayız ve yolumuza devam edeceğiz. 5 numaralı cezaevinde kalanlar arkafdaşlar adına konuşacağım."

"5 YAŞ GÜNÜMÜ PARMAKLIKLAR ARDINDA GEÇİRDİM"

"Mutlu olduğumu söylemem zor, 5 yaş günümü parmaklıklar ardında geçirdim. Kendi çektiğimiz acılar ve sıkıntılar da vardı fakat, eşlerimiz cocuklarımızın çektiği özlem ve sıkıntılardan daha fazla ızdırap duyduk."

"GEYİK MUHABBETİ"

"Gelecekte bu tür ızdıraplar yaşanmasın. Benim tabirimle, kusura bakmasınlar "bir geyik" muhabbeti ortaya çıkarark bize vatan haini dediler. Esas vatan hainleri, gerçek planlarımızı komşularımızın eline verenlerdir. Onulmaz yaralar aldı milli güvenliğimiz. Bu davayı kotaranların isimlerini, izlerini gösterdik. TEM şubesi terörle mücadele değil terör üretme merkezi olmuştur dedim, mahkemeye verdiler. Delilleri gösterdim, gelmediler."

"YOLUMA NEFESİM YETTİĞİNCE DEVAM EDECEĞİM"

"Kayıplarımız oldu. Ömrümün son baharında, 5 yılımı parmaklıklar ardında geçirdim. Yapma imkanlarım için zamanım az, ama yoluma nefesim yettiğince devam edeceğim. Korkmaz bağlar kurduk, bu bağlar devam edecek."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »