21 Temmuz 2018, Cumartesi

Emeklilerden biçki dikiş kursuna büyük ilgi

Şarkışla Halk Eğitim Müdürlüğünce açılan biçki dikiş kursuna emekli kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

12 Kasım 2013 Salı 20:21
Emeklilerden biçki dikiş kursuna büyük ilgi
Aşık Veysel Kültür Merkezinde açılan kursa 26 kursiyer katıldı. Katılımcılar arasında, farklı kurumlardan emekli olan kadınlar da bulunuyor.

Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bilgiç, katılımlardan oldukça memnun olduğunu belirterek, ''Kursa katılan bayanların, yaşça büyük olmaları küçüklerine örnek oluyor, bazen de anne kız gibi kendi aralarında konuşup nasihatler vererek birbirlerine destek olmaya çalışıyorlar. Bu da ayrı bir güzellik, amaçlarımızdan birisi de bu zaten, hem beceri kazanıyorlar, hem de büyüğünü küçüğünü bilen, sayan ve seven bireyler oluyorlar. Kursiyerlerimize ve kurs hocamız Gülten Çetin'e teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Kurs hocası Gülten Çetin de ''Her ne kadar kurs hocası olsam da ben de öğrencilerimden çok şeyler öğreniyorum, onlar evde kullanmadıkları eski kumaşları değerlendiriyor, ben de onların birbirine olan sıcak davranışlarından bir şeyler kapıyorum'' dedi.

Sağlık memurluğundan emekli Ayşe Aktürk ise ''Ben çalışmaya alışmış birisiyim, boş durmak bana zor geliyor. Katıldığım kursta birçok şey öğrendim, eskimiş ya da modeli geçmiş kumaşları kullanılır hale getiriyoruz. Böylece ev ekonomisine de katkı sağlamış oluyoruz'' diyerek kendilerine bu imkanı sağlayanlara teşekkür etti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »