25 Haziran 2018, Pazartesi

'Emine Ülker Tarhan, Davutoğlu’na suflörlük yapıyor'

Emine Ülker Tarhan'ın iş cinayetlerinin yoğunlaştığı ve Kobani nedeniyle sokakların ısındığı bir dönemde istifa etmesine CHP'den tepkiler sürüyor.

2 Kasım 2014 Pazar 18:11
'Emine Ülker Tarhan, Davutoğlu’na suflörlük yapıyor'
CHP Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz, Emine Ülker Tarhan’ın istifası sonrası yaptığı açıklamayı talihsiz bulduğunu söyledi. Yılmaz, Emine Ülker Tarhan’ın bu açıklaması ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’na suflörlük yaptığını ifade etti.

CHP Ankara İl Başkanı Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Emine Ülker Tarhan’ın CHP’nin Antalya’daki kampı öncesinde istifa etmesinin son derece manidar olduğunu belirtti. Tarhan’ın istifa sonrası yaptığı açıklamayı üzüntü ile karşıladıklarını belirten Yılmaz şöyle devam etti:

“Sayın Milletvekili bu açıklamalarında samimi ise; partimizin iktidar odaklı çalışmalarının parçası olarak 1 Kasım 2014 tarihinde Antalya’ da yapılan, çağrılı olduğu Meclis Grubu Çalıştayı’na katılıp, bu düşüncelerini açıklayarak çözüm politikaları önerebilirdi. Bunun da öncesinde, bu düşünce ve değerlendirmelerini partinin yetkili kurullarıyla ve örgütlerimizle paylaşabilirdi. İstifası öncesinde bu ihtiyacı duymayan sayın Tarhan, parti örgütlerimizden ne denli uzak olduğunu bu tutumuyla da göstermiştir.”

"EMİNE ÜLKER, DAVUTOĞLU’NA SUFLÖRLÜK YAPIYOR"

Yılmaz, Türkiye’nin ağır sorunlar yaşadığı bir dönemde Tarhan’ın istifa sonrası yaptığı açıklamayı, Başbakan Davutoğlu’na suflörlük olarak değerlendirdiğini belirtti. Yılmaz, “Sayın milletvekilinin Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık makamları üzerinde oluşan yönetim boşluğunun belirginleştiği, bölgemizde ve ülkemizde yaşanan sorunların giderek derinleştiği, son günlerde kamuoyunun üzerine yoğunlaştığı iş cinayetlerinin tartışıldığı bu süreçte, tıpkı Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında olduğu gibi gündemi değiştirerek, Davutoğlu’na suflörlük yapar şekilde kaleme aldığı açıklamasının tarihi ve içeriği de dikkat çekici olduğu kadar, aynı zamanda manidardır” dedi.

CHP Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz, yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"CHP, Cumhuriyete ve kuruluş değerlerine sahip çıkmaya, ülkemizdeki demokrasi taleplerimizle uyumlu şekilde parti içi demokrasiyi güçlendirmeye, iktidar hedefimizi bireysel ikbal arayışı ile yapılan politikaların önünde tutmaya, partimizin siyasal ve toplumsal tabanını genişletmeye, toplumcu ve özgürlükçü sol değerlerle beslenmeye, böylece iktidara hazırlandığımız bu süreçte, ülkenin tüm sorunlarına yönelik çözüm politikaları üretmeye kararlılıkla devam etmektedir. Elbette ki siyaset; emek verilerek, sorumlulukla davranılarak, toplumsal kaygılar öne çıkarılarak ve kolektif biçimde işletilmesi gereken bir süreçtir. Bireysel ikbal arayışı içinde olanların, bu umutlarının tükenmesi, partimizin iktidar odaklı siyasetinin belirginleşip kurumsallaştığının önemli bir göstergesidir. Biliyoruz ki iktidar; umudunu ve coşkusunu yitirmeden, kurumsallık ve kararlılıkla yürütülen çalışmaların sonucudur."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »