Emir Preldzic'e özel kural değişikliği

Emir Preldzic çağrıldığı A Milli Takım'dan affını isteyince TBF, yabancı talimatında istenen değişikliği yapacağı sözünü verip, krizi çözdü

10 Temmuz 2014 Perşembe 16:54
Emir Preldzic'e özel kural değişikliği
Potada bir krizin daha kıyısından dönüldü. Fenerbahçe Ülker'in yıldız oyuncusu Emir Preldzic, devşirme kontenjanından A Milli Takım kadrosuna alınmıştı ancak Slovenya’da tatilde bulunan Emir'in sakat olduğunu bildirip, affını istediği belirtildi.

Fenerbahçe Kulübü de oyuncunun sakat olduğuna dair raporları federasyona yolladı. Final serisinde gösterdiği başarılı performans ile dikkatleri üzerine çeken Emir’in sakatlığı konusunda ise kamuoyunda kuşkulu bakışlar baş gösterdi.

Emir Preldzic'in A Milli Takım'da oynamasına rağmen yabancı sayılmasına tepki olarak kulübü ile ortak karar alıp böyle bir tavır sergilediği daha sonra anlaşıldı.

Çünkü Türkiye Basketbol Federasyonu, yabancı kuralında değişiklik yapma ve A Milli Takım'da oynayan devşirme oyuncuları yabancı saymama konusunda geri adım attı.

Bunun üzerine Emir Preldzic'in de A Milli Takım'a döneceği ve forma giymeye devam edeceği ifade edildi. Çeşme'de yapılacak kampa katılacak olan Emir'in İtalya kampında da takım ile birlikte bulunacağı kaydedildi.

akşam
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »