25 Nisan 2018, Çarşamba

Emniyetteki operasyon için ne dediler?

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile 'çatı aday' Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı Emniyet'teki operasyonla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

22 Temmuz 2014 Salı 22:59
Emniyetteki operasyon için ne dediler?
Yargı kararını görmeden bir şey söylemesinin doğru olmayacağını belirten Başbakan Erdoğan, "Yargı bu isimlerin toplanmasını ve ondan sonra da tabii ki gerek savcılık süreci, gerek bundan sonraki mahkeme süreci devam edecek. Şu anda biz de izlemedeyiz. Neler çıkacak, bunların hepsini göreceğiz" diye konuştu. "Operasyonunun başka alanlara sıçrayıp sıçramayacağı" sorusu üzerine, Erdoğan, "Görünen o, tabii tabii" dedi.
 

İHSANOĞLU: SUÇ İŞLEYEN VARSA YARGILANIR


İzmir'de açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ise, 22 Temmuz operasyonu hakkında sorulan soruya şu yanıtı verdi:

“Ben de maalesef sabah haberdar oldum ve çok üzüldüm. Adli tahkikat yapılır. Suç işleyen varsa ne olursa olsun isterse bakan isterse milletvekili olsun devletin hangi biriminde olursa olsun böyle bir şey yapmışsa kanun karşısında eşit şekilde yargılanır muamele yapılır. Uzun zamandır emniyet yargı mensuplarına savcılara hakimlere polislere yıpratma kampanyaları yapılıyor. Onurlarını kıran bir şekilde alınıp serbest bırakıyorlar. Her şeye rağmen bizde vicdanlı hakimler var. Böyle bir şey çok ayıp. Bu yakışmaz bize. Bu çok ayıp bunu yapanlar ve yaptıranlar yarın pişman olduklarında yine Türk adaletine müracaat edeceklerdir."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »